Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Le lehet kérni, miként áll a...

Le lehet kérni, miként áll a (TB) biztosítási jogviszonyom, meddig érvényes?

Figyelt kérdés

Az ügyfélkapun keresztül csupán annyit ír ki, érvényes, de az nem látható, hogy meddig. Két éve nem fizetem a TB-t, de még mindig érvényes.

Mivel nyakunkon az új TB törvény, így érdekelne, mennyi tartozásom van pontosan. Ezt, miként tudhatom meg?



2019. dec. 4. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész a NAVhoz, ott megmondják.
2019. dec. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha bemegyek azonnal köteleznek is a tartozás befizetésére. Már régen egyszer jártam így. :-(
2019. dec. 4. 23:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, de mit vártál, majd jól megdicsérnek, hogy jófiú, nem fizetsz adót? Meg nem azért mész be, hogy rendezd?
2019. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért érvényes még, mert nem küldted be a bejelentő lapot, hogy nincs munkaviszonyod és fizetni szeretnéd a hozzájárulást.

Évente változott a havi díj, így a két éves tartozást évekre ki tudod számolni, idén havi 7.500, tehát 1 évre 90ezer a tartozásod, tavaly 7.320 Ft volt a havi befizetendő összeg.

Be kell menned a NAV-hoz, kitöltöd a bejelentőt és kérhetsz részletfizetést az elmaradott díjra.

2019. dec. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De miért akarod lekérni,ha befizetni nem akarod,akkor nem teljesen mindegy?

Előbb-utóbb úgyis ki kell fizetni.

Elvileg jövőre nem csak az változik,hogy nem kapsz ingynes ellátást 3 hónapi tartozás után,hanem az is,hogy megszűnik a TAJ számod is vagy legalábbis szünetel,tehát nem piros,hanem barna jelzést ad ki orvosnál.

2019. dec. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ez elég fura,hogy így is van TB-d mert én sem jelentettem be külön,hogy megszunt a munkahelyem.Sajnos én is voltam olyan buta,hogy annyiban hagytam, ez volt szeptemberben. Októberben műteni kellett és akkor mentem a NAV-hoz, ugyebár ha rendesen be vagy jelentve akkor a kijelentéstől számított 45 napig van TB. HA utana nem intezed magad akkor leszel ,,pirosba"..amugy ertem en ezt a torvenyt, viszont az senki ne higyje,hogy ha te ne adj Isten egy baleset aldozata leszel nem fognak ellatni csak kiszamlazzak ami nem ket filler, de azt gondolom senkit nem fognak hagyni meghalni mert nem fizettel TB-t!!!
2019. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!