Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy érvényes...

Hogy lehet az, hogy érvényes a TB-kártyám, de nincs hallgatói jogviszonyom szeptember óta?

Figyelt kérdés
Amúgy nem baj, csak érdekel mit történik. Múltkor bementem az orvoshoz és kérdeztem őt a havi pár ezer forintos egészség biztosításról. Utánanézett és azt mondta, hogy nem kell fizetnem, mert érvényben van.
2016. máj. 22. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Az OEP-et kérdezd meg. Lehet, hogy az iskola elfelejtette lejelenteni a jogviszony megszűnését.


Egyébként az OEP honlapján azt írják: 25. életévének betöltéséig a tanulói, hallgatói jogviszonya szünetelésének időtartama alatt is biztosított valaki.


Viszont érdemes utána járni, megkérdezni ilyenkor mi van, mert ha később mégis megszűnne a biztosításod, közben meg megint mennél orvoshoz, akkor meg probléma van.


Kérdezd meg az OEP-et az a bitos!

2016. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A TB-kártya attól még érvényes (hiszen a TAJ-szám nem szűnik meg), hogy nincs rendezve a TB-d.

Az orvosnak nem fizetsz, ő nem mérlegelheti, hogy ellát-e az alapján, hogy rendezve van-e, ő csak tájékoztat, ha nincs. De attól még a kártyád/számod érvényes.

2016. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul fogalmaztam. Úgy értem, hogy olyan betegellátásban részesülhetek, mint amilyenben egy diák részesül.
2016. máj. 23. 02:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert elvileg, ha nincs diákom, akkor fizetnem kéne minden hónapban a betegbiztosítást, ami kb. 7000 ft.
2016. máj. 23. 02:26
 5/6 anonim ***** válasza:

kéne fizetned, igen. de attól még, hogy nem fizetsz, az orvos ellát, a szakrendeléseken, kórházakban, háziorvosi praxisban ellátnak. Csak felhívják a figyelmedet arra, hogy nincs rendezve.

fizetés-nemfizetés alapján az orvos nem döntheti el, hogy ellát-e. teljesen ellentétes az esküjével.

2016. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet ellátja a doki, de az orvos ez esetben arról tájékoztatta, hogy rendezett a biztosítása, annak ellenére, hogy már nem tanul több mint fél éve. Ezért kérdezi!


Mivel a franc tudja pontosan, mikor szűnik meg a biztosítás ilyen esetben, ezért kéne megkérdezni az OEP ügyfélszolgálatot. Mert ha idővel megszűnik és majd egy év múlva megint elcsattog orvoshoz, akkor lehet, hogy szintén ellátják, és akkor majd tájékoztatják is arról, hogy nincs biztosítása, csak az a baj, hogy akkor jön a NAV és visszamenőleg behajthatja a TB tartozást. Nyilván jobb, ha ez időben kiderül és havonta fizeti inkább.

2016. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!