Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vidéki nagyvárosban mennyi...

Vidéki nagyvárosban mennyi hálapénzt illik adni egy kardiológusnak?

Figyelt kérdés

Édesanyám idős, makacs és nagyon nehéz a természete. Korábban rendszeresen felülbírálta az orvos javaslatát, és juszt se szedte a gyógyszereit. Most ott fekszik az osztályon szívelégtelenség/infarktus stb. gyanújával ugyanannál az orvosnál. Egy szívkatéterezésre sem igen hajlandó jelen pillanatban, bár ez a kérdés még nyitott, mármint sort kerít-e rá a jövőben. A pontos diagnózis és persze az élete függ tőle. (Napok kérdése ez, minél hamarabb, annál jobb.)


Mivel igencsak próbára teszi a kórházi dolgozók türelmét, ilyen körülmények közt mennyit érdemes adni? És hogyan kell ezt amúgy elegánsan csinálni? Egyelőre halaszthatatlan, komoly műtétről nincs szó, csak az elején tartunk, a diganózis felállítása ill. gyógyszeres kezelés van kilátásban. Mit csináljak?



2019. dec. 17. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként az a véleményem, hogy semmit nem kell adni, még akkor se, ha a mami nehéz eset.
2019. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 vasat sem .Meg vannak azok fizetve .Nekem sem ad senki .
2019. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nem vagyunk megfizetve, de akkor sem az a megoldás, hogy a betegtől kérünk bérkiegészítést
2019. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lekötözték éjszaka, és vizet sem tudott inni :(( Elmondása szerint ez bosszú volt a nővérek részéről a szívkatéterezés visszautasítása miatt. A durva hangnemre is panaszkodott.


Mit csináljak?

2019. dec. 18. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem voltam ott, és nem tudom a történteket, de azért megosztanék veled pár dolgot orvosként.

A lekötözésnek mindig oka van és ez soha nem büntetés. Sajnos idős embereknél kórhátba kerüléskor nagyon gyakori, hogy teljesen megzavarodnak, egyrészt a betegségük miatt, másrészt az idegen hely miatt. Gyakorlatilag teljesen meghülyülnek pláne éjjel és kezelhetetlenné válnak, kitépik magukból az infúziót, zavarják a betegtársakat, a sarokba vizelnek stb.

Érdemes megkérdezni a nővéreket is normális hangnemben, hogy miért volt szükség anyukád kikötözésére és el fogják mondani.

2019. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, majd rákérdezek. (Sarokba vizelés szóba sem jöhetett, ahhoz még túl gyenge, hogy elhagyja az ágyat.) Én a nővérek viselkedését határozott, kemény, rideg jelzőkkel írnám le, ez még valóban nem durvaság. Amikor nem vagyok ott, nem tudom, mit csinálnak.
2019. dec. 18. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!