Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Írhat fel orvos gyógyszert a...

Írhat fel orvos gyógyszert a beteg nélkül?

Figyelt kérdés
Az egyik szülőm rákos beteg. A sugárkezelés után kiderült, hogy hatástalan volt. Azóta nem hajlandó orvoshoz menni, pedig úgy tűnik áttétes. Borzasztó fájdalmai vannak, de szellemileg még ép. Orvos írathat neki gyógyszert/palliatív kezelést úgy, hogy ő biztosan nem megy el hozzá? Tehát pl én bemegyek/betelefonálok és kérek neki?

#rák #kezelés #palliatív
2019. dec. 19. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha a betegsége benne van a rendszerben és tudod a taj számát, akkor igen.
2019. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen orvosra gondolsz ? Házi orvos, kezelő/onkológus ?

Te vagy a legközelebbi hozzá tartozója?

orvos(ok) ismernek? Telefonálás útján nem hiszem, esetleg személyesen leletek alapján. De sokkal előrébb jutnál, ha magát az orvost kérdeznéd, elmondva, hogy a beteg nem együtt működő.

Sajnálom, kitartást :(

2019. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvosssal kell megbeszélni. Ha nem hajlandó a kezelést felvállalni, akkor elutasítja, azaz nem adnak neki több gyógyszert. Ez az ő döntése.
2019. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy fog. Érdemes volna a háziorvosával beszélni, elvinni a leleteket és kihívni.
2019. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosoknak kötelességük a fájdalmat csillapítani a rákos betegnél akkor is, ha az nem vállal kezelést.

A lelettel elmész a háziorvoshoz. Ő meg tudja állapítani, milyen stádiumban van a beteg és annak megfelelő gyógyszert ír fel.

Anno a férjemnél a végstádiumnál morfium injekciót váltottam ki. Naponta jött a nővér és beadta neki.

2019. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a háziorvos írhat fel fájdalomcsillapítót, akár morfiumos tapaszt is a hozzátartozónak,de akkor jár el helyesen,ha legalább egyszer, az elején kimegy házhoz és megvizsgálja a beteget.
2019. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvost érdemes szépen megkérni, hogy legyen szíves kijönni, mert szülő már nehezen mozog, nagy fájdalmai vannak és szüksége lenne fájdalomcsillapításra.
2019. dec. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Ez nem így működik, vagy legalábbis ritka amikor háziorvost hívogatnak ki ilyen beteghez. Ebben a stádiumban általában hospice ellátást javasol az orvos, azok kimennek házhoz egy orvossal és megbeszélik milyen kezelést kapjon vagy ne kapjon, esetleg tapaszt kapjon-e, stb. Ezek után már a hospice-s nővér megy ki és beköt infúziót vagy ilyesmi. Azért szerintem ilyen esetben a háziorvoshoz, ha hozzátartozó megy le a beteg érdekében, akkor a jelenlegi leletek birtokában fog segíteni. Ha meg egy idióta és nem segít, akkor házhoz ki kell hívni, de minden alkalommal egy ilyen beteghez nem fog kimenni úgysem.
2019. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Én körzeti nővér vagyok. Szoktunk a betegeink hozzátartozójának hasonló esetben is gyógyszert felírni,de a főnököm ilyen esetekben szokott menni a beteghez,főleg ha a kezelés után nem látta a beteget. És hozzáteszem, nem pénzért!
2019. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
9: Én ezt nem zárom ki, van ilyen is. Természetesen nem pénzért, ez világos.
2019. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!