Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jól értem az új TB-törvényt,...

Jól értem az új TB-törvényt, hogy csak a 2020. júliusa után keletkezett 3 havi be nem fizetett TB után vonják meg az ingyenes egészségügyi szolgáltatást?

Figyelt kérdés

Mert nekem sajnos az idei évre van még 6 havi be nem fizetett elmaradásom.

Persze megpróbálom rendezni addig, de ha nem sikerülne, és megmaradna még 3 be nem fizetett TB-csekkem, akkor megvonják a TB-m, vagy úgymond teljesen tiszta lappal lehet indulnia mindenkinek jövő júliustól, és csak onnan fog számíanit az új törvény?


2019. dec. 20. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Másold be a törvény szövegét, hogy értelmezni tudjuk.
2019. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2019. dec. 20. 15:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha neked betegfelvételnél pirosat mutat a számitó gép,már nem kötelesek ellátni ingyenesen .Csak sűrgősségi esetben.

Nem gondolod az orvos az ezzel kapcsolatos nyomtatványokat töltögeti,mikor többen várakoznak ellátásra .

Ez is egy kiskapu volt,amit törvényesen bezártak a jövő évben .

2019. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ebből nem egyértelmű szerintem, hogy mi lesz a korábban keletkezett tartozások sorsa. Magának a törvénynek a szövege kellene. De a cikk alapján azt mondanám, hogy a korábban keletkezett tartozásodat sem fogják elengedni, viszont külön fogják kezelni a júlis 1. után keletkezett tartozásodat, és ha ez az utóbbi lesz három havi, akkor szűnik majd meg az ellátásra való jogosultságod, hiszen azt írja a cikk, hogy "Csak az a tartozás számít bele a háromhavi elmaradásba, amelyik július 1-je után keletkezik".
2019. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Nem gondolod az orvos az ezzel kapcsolatos nyomtatványokat töltögeti"

Nagyobb intézményekben az orvosig el se fog jutni, hiszen már a recepción látni fogja az ügyintéző, hogy mi az ábra.

2019. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem sem teljesen egyértelmű a leírt szöveg, de én is úgy értelmezem inkább, hogy a 2020. júliusa után be nem fizetett 3 havi TB-elmaradás után szüntetik meg a jogosultságot.

Természetesen nem is feltételeztem, hogy esetleg elengednék a korábbi tartozásaimat, csak az nem volt teljesen egyértelmű a számomra, hogy júliusig mindenképpen teljesítenem kell-e a korábbi tartozásaimat, vagy hozzáadódnak az esetleges július utániakhoz?

Így ha esetleg nem tudnám befizetni őket addig, ill. lenne mondjuk pont 3 havi elmaradásom akkorra, akkor júliustól vajon megvonják-e a jogosultságomat?

De ha jól értem, akkor természetesen a korábbi tartozásokat is ki kell majd fizetni utólag, de a jogosultságot csak júliustól vonnák meg, ha esetleg 3 havi elmaradás gyűlne össze.

2019. dec. 20. 17:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is így tudom, hogy júliusban mindenki tiszta lappal indul.
2019. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
És mit nem lehet befizetni azon a havi kevesebb, mint 8 ezer Ft-on ?
2019. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-asnak:


Nyílván más dolgokra/csekkekre is elmegy a pénz, és ezért.

Nem mindenkinek van sajnos minden hónapban mindig elegendő bevétele. :/

2019. dec. 20. 20:46
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt olvastam a napi.hu-n:


"Az új Tb-törvény elfogadásával és hatályosulásával július 1-től a NAV ellenőrzi a kötelező egészségügyi szolgáltatási járulékra bejelentkezőket, s három egymást követő hónap elmaradt járulékfizetése után figyelmeztet, majd ha a jogosultság továbbra is rendezetlen, jelzést küld a NEAK-nak - ahol ez alapján barnítják a lámpaszínt, azaz érvénytelenítik a taj-számot, ami az orvosnál azonnali fizetési kötelezettséget jelent."


Na, ebben az a buktató, hogy 3 egymást követő havi tartozás, tehát, ha minden harmadik hóban befizeted, akkor már elvileg ugyanúgy jár az ellátás, kivéve persze, ha időrendben könyvelik a befizetéseket.


"Visszazöldítésre csak az elmaradt járulékfizetés pótlása után van lehetőség, azonban az előterjesztés indoklásából nem derül, hogy zajlik majd ez a folyamat."


Ezzel az a bajom, hogy eddig is volt, hogy hetekig nem könyvelték le, ha befizetted magad után, na most akkor ilyenkor mi van azt nem tudom.



"Az viszont biztosnak tűnik, hogy a barnítás idején igénybe vett és kifizetett ellátás árát a beteg mindenképpen bukja, ezt a pénzt az utólagos járulékfizetést követően sem kapja vissza, ami jelentős változás az eddigiekhez képest."


Ez mondjuk nem fer az előbbi problémák miatt.


Én valószínűsítem, hogy az eddigi tartozást mindenképpen mindenkitől be akarják majd hajtani. A törvény elvileg nem visszamenőleges hatályú, szóval elképzelhető, hogy csak a hatálybalépés utáni hátralékra lesz érvényes, bár ezzel kétségeim vannak, szerintem ez nem így lesz, nagy káosz lesz ebből, nem alkalmas erre az informatikai rendszer, eddig is nagy problémák voltak, kizárt, hogy ezt el tudják különíteni szerintem.

Gondolom sokan kijátsszák majd úgy, hogy sürgősségi ellátásnak könyvelik le.

2019. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!