Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez ha mind közteren történik...

Ez ha mind közteren történik velem akkor mennyi az esélye, hogy detoxikálóba vittek volna?

Figyelt kérdés

Ugyebár a mostani szilveszter úgy alakult, hogy a szüleimmel töltöttem, meghívtunk még ismeretségi körből pár embert. Jagert plusz likőrt ittunk. Én egy körben ittam epres likőrt, a többi kör mind Jagerből állt. (max 6 feles lehetett) A probléma ezzel az volt, hogy lecsorgattam a torkomon minimum 6 doboz sört, így a keverésnek köszönhetően csúnya vége lett. Emlékezni nagyjából mindenre emlékszem, annyi történt, hogy olyan 23:15 fele mikor az egyik ismerősünk ko-ra ütötte magát 7-8 doboz sörtől akkor felálltam a székről, hogy járjak egyet azonban hirtelen a szimpla jókedvet egy nagyon hirtelen hányinger hullám váltotta, ekkor felrohantam a mosdóba, hogy kiengedjem ami kikéredzkedik. Végül 4x hánytam összesen, valamint miután elvonultam a saját szobámba annyit éreztem, hogy elkezd remegni az egész testem majd sírógörcs tör rám és folyamatosan azt hajtogatom magamba, hogy "meghalok, valaki segítsen mert meghalok"

De mikor feljön valaki megkérdezni, hogy minden oké e akkor folyamatosan azt hajtogattam, hogy jól vagyok. Kb 1,5 órán keresztül néztem magam elé, de nekem kb 20 percnek tűnt, mire 1 órakor végleg lekapcsoltam a lámpát és lefeküdtem aludni.


Arra emlékszem még, hogy mikor néztem magam elé akkor meghallottam lentről, hogy anyám beszélget valakivel velem kapcsolatban, hogy inkább itthon történjen ez mint valami szórakozóhelyen mert akkor már a mentő vitt volna el.

Ez a mondat úgy megragadt bennem és ma majdnem egész nap ezen gondolkodtam, hogy ha valami közteren cseccsintek be így akkor lehet, hogy már azóta detoxban feküdnék. Én valahogy nem gondolnám, hogy egy kis hányással, remegő testtel, meg sírógörccsel bevittek volna, mert azért könnyen mozogtam meg tudtam is magamról, tudtam normálisan beszélni, sőt képszakadás se volt, csak ennyi amit fentebb írtam.

Mit gondoltok? Ilyen állapot már tényleg detoxot ér?


2020. jan. 1. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

öt éve bezárták a detoxikálókat, oda biztos nem vittek volna.

A sürgősségi osztályra viszont igen.

[link]

2020. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a sürgősségire valószínű beszállítottak volna. Ott mértek volna alkohol szintet és lehet lett volna egy kis teszt, hogy "csak" alkohol okozza e a problémádat. Kinek, hogy reagál a szervezete az alkoholra. Főleg, ha a rosszullét és hányás miatt jön hozzá egy kis pánik is, akkor sokkal erősebbek lesznek a tünetek és remegés amiatt is kialakulhat. Ha legközelebb fordul elő ilyen Veled, akkor ne maradj magadba mert rosszabb . Kérj enyhén hideg zuhanyt és beszélgessetek. De szerintem inkább ne eröltesd az ivást, ha ilyet vált ki Nálad. :)
2020. jan. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitok :)


Akkor tényleg szerencse, hogy itthon történt :')

Nem nagyon tervezek inni, de szerintem itt a sör volt a hunyó. Volt már, hogy megittam fél liter whiskey-t aztán semmi bajom nem volt, dehát ugyebár elég erős a Jager is, még azt likőrrel meg sörrel bekeverem, előbújik az a kín keserves macskajaj :)

Pont tegnap este beszélgettem egy "rutinos" ivóval aztán ő mondta, hogy már maga az a sörmennyiség önmagában elég lett volna.

Na dehát mindegy, most hülye voltam, majd legközelebb most már okosabban csinálom. Amúgyse sűrűn iszok, max 4-5x egy évben.

2020. jan. 2. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a sör az sokszor összevész más piával a gyomorban. 😁 Eléggé be tud kavarni. Inkább kísérd mással, ha iszol. 🙂
2020. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy lesz😉
2020. jan. 2. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Sörről nem tudok nyilatkozni, mert utálom, de a mindenféle erősebb gyógynövénylikőrökkel nem árt vigyázni! Sőt, minden cukros és erős pia sokkal veszélyesebb, mint amilyennek elsőre tűnik. Tapasztalatom szerint a sok cukor csak fokozza a rosszullétet. Mert beindul a Szahara állapot a cukortól is, ami még inkább fokozza a szomjúságot (mármint a vágyakozást a víz után).

Ami a detoxos részt illeti (megszűnt vagy sem, tök mindegy, a lényeg, hogy ahol ellátják a hasonló betegeket), szerintem a mentősök hajlamosak túlkapni. Sok embert bevisznek teljesen indokolatlanul, ahelyett, hogy hazavinnék őket és az illető kialudhatná magát otthon.

Úgy látszik a TB kasszából erre is bőven futja. Meg ha már úgy sem igazán tud magáról az illető, lopjunk is tőle egy kis kp.-t, úgy se veszi észre a kutya se. Gondolom ez a motiváció. Vagy az illető megleckéztetése. Főleg, ha otthonról vagy egy házibuliról stb.. viszik el, mert egy épelméjű rokonság vagy baráti társaság csak képes felmérni, hogy az illető már valóban mentőt igényel vagy elég ha kialussza magát és lesz egy xar másnapja. Ha ez utóbbi eset áll fenn, mégis mentővel vitetik el, az egyértelműen az illető büntetése.

márc. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!