Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik ilyenkor?

Mi történik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Voltam már koponya MR en, nincs kausztrofóbiám, vagy ha van is nem súlyos, elvoltam, de most egy kicsit izgulok,mert a betegségemtől adódóan szinte mindig van hányingerem, nagyon ritkán pedig hányás is. Tudom hogy van kommunikáció (mikorofon és hangszóró) az operátor és közöttem, elvileg ugyanoda megyek mint a múltkor, de vészgombot nem adtak.

Mi történik ha későn sikerül kihúzni a ágyat és belehányok? Főleg hogy hanyattfekve kell lenni és a fejre raknak valamit hogy megtartsa. Károsodhat a MR készülék vagy csak leállítják és kitakarítják?



2019. szept. 23. 15:37
 1/3 anarchy666 ***** válasza:
100%
Nem megy tönkre. De akinek ki kell takarítania lesz egy rossz napja.
2019. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát őszintén MR operátoként pont leszarnám a gépet, annak nem lesz baja ettől. Ha nem sikerülne időben kihúznom a beteget 2 dologtól jobban félnék.


- a kisebbik rossz, ha megpróbálja a beteg lefeszegetni magáról a fejtekercset, mert az azért rögzítve van a fej körül és simán tönkre mehet tőle, ami minimum több milliós kár.

- a nagyobbik rossz, hogy full fekve hányni nem teljesen veszélytelen. A legtöbb fejtekercsből egyébként kilehet jönni zárt állapotban is, ha nem "olyan nagy" a fejed, mert akkor max. csak a fejhallgató miatt nehéz kicsúszni a tekercsből azt meg le tudod venni, úgy is hogy rád van "csukva". Én azt, csinálnám, hogy ha az operátor nem ért oda időben és felkelni/kicsúszni sem tudok, hogy legalább oldalra fordítanám a fejem (ha lehet testtel együtt), mert teljesen fekve aspirálható a hányadék és az nem jó.


Mindenképp szólj a vizsgálat előtt az operátornak, hogy fokozott esélyed van hányingerre, mert akkor ő is gyorsabban fog reagálni, nálunk ilyenkor a vészgombnál nem kérdezek semmit (nem próbálom meg leszüneteltetni a mérést), hanem rögtön megyek, egyébként rászoktam kérdezni, hogy mi a baj.


Szóval a takarítás legyen a legkisebb gondod ebben az esetben, az maximum kellemetlenség az operátornak, nem mondom, hogy örömmel csinálnám, de nem ez egyetlen operátornak sem a legnagyobb problémája hidd el.

2019. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2#:

Majdnem 1 hónap múlva megyek, elkísérnek. Eleve alig birok enni sajnos, de előtte 3-4 órával nem fogok semmit se enni, csak inni 1-2 pohár vizet, meg bekapok egy B6 ot. Ha nehogyisten lenne probléma ne jöjjön ki csak egy-két kortyni. Jelezni fogom az operátornak a problémát. Ha meg érezem hogy ez nem csak a szokásos hányinger akkor azonnal szólok, és megpróbálok kifordulni oldalra, nem túl nagy a fejem, kórosan sovány vagyok, volt helyem bőven a múltkor is, a fejpántra már nem emlékszem milyen szoros volt...

2019. szept. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!