Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét előtti altatást megelőző...

Műtét előtti altatást megelőzően tilos enni-inni?

Figyelt kérdés
A fő kérdésemre tudom a választ, mivel én is voltam már műtve. Ami a kérdésem lényege, hogy mi történik akkor, ha például valakit kórházba szállítanak és utána rögtön meg is kell műteni (életveszélyes állapot pld)? Tehát a tervezett műtét előtt nincs evés-ivás, de mi van a nem tervezettekkel? Ébredés után összehánynak mindent vagy hogy?
2020. jan. 3. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy születésnapi vacsoráról szállitottak életveszélyes állapotban agyi műtétre .A műtét altatás nélkül zajlott.

Pelenkába csomagoltak,katéter volt bekötve .A fájdalmon kivül mást nem éreztem .

2020. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak az ébredéssel van a baj, hanem az altatás is kockázatosabb lehet. Az altató orvos gyakorlatilag élet és halál között lebegtet műtét közben. Ha üres a szervezeted, akkor ez sokkal kiszámíthatóbb, mit két adag csülköspacal után.
2020. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A probléma a légutak védelmével van.


Alapesetben úgy járnak el pl. egy nagy hasi műtétnél, hogy amikor már alszol, az altatóorvos ledug a torkodon egy csövet, egészen a légcsövedig, amin keresztül lélegeztetni lehet. A végén van egy kb. fánk alakú lufi, ami elzárja a tüdőt a külvilágtól, hogy egyrészt ne szökjön el a nyomás, másrészt ne tudjon semmi befolyni a garatból. Valahogy így néz ki:


[link]


Telt gyomornál az a legfőbb veszély, hogy amikor már alszol, de még nincs bent a tubus, a gyomortartalom vissza tud csorogni/öklendeződni a garatba, ahonnan lecsorog a tüdőbe, ettől csúnya tüdőgyulladást lehet kapni. Ha mindenképp muszáj telt gyomorra operálni, az altatóorvos azt tudja tenni, hogy minél rövidebbre csökkenti ezt az intervallumot. Ezt nem könnyű kivitelezni és nem 100%-os módszer, úgyhogy mindenki jobban szeret éhgyomorra altatni.

2020. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Első válaszoló, ez nagyon durva, sajnálom, hogy ez történt veled. Remélem azóta jobban vagy?!
2020. jan. 4. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!