Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Halottatok már ilyet? Ezt...

Halottatok már ilyet? Ezt mégis, hogy gondolja egy orvos?

Figyelt kérdés
Gyerekkori jó barátom 32 éves, általános iskolába és gimibe is egy osztàlyba jártunk. Végig nagyon jó baràtok voltunk, gyerekként nyàri tàborba is együtt jártunk, sok szèp közös fiatalkori emlékünk van együtt. Èn tanár lettem ő informatikus. Barátom sajnos súlyos beteg, besárgult és nem tudjàk, hogy miért. Össze-vissza vizsgàlgatják a kórhàzban semmi érdemlegeset nem találnak. A máj eredményei viszont egyre rosszabbak. Most ercp-re akarja küldeni az orvos, amibe barátom nem akar beleegyezni. Erre az orvos azt ajànlotta, hogy akkor ugorjon ki az ablakon, mert ugyanaz lesz a végeredmény csak úgy gyorsabb. Ilyet mondhat egy orvos? Baràtom nem egy szavahihetetlen ember, aki hazudna ràadásul ilyenben.

#sárgaság #barátom beteg #kórházi ellátàs #öngyilkossàgra valo buzdítás
2020. jan. 12. 21:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az orvos csak azért mondta ezt,mert mindenképpen ki kéne deríteni a betegség okát,hogy kezelni lehessen,mert ha nem akkor nagy valószínűséggel bele fog halni. A stílus lehet,hogy furcsa, vagy sértő,de van akire nehéz szép szavakkal hatni.
2020. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

El tudom hinni sajnos a párbeszédet.

Asszem kicsit frusztráltak mostanában az orvosok. Meg a betegek is.

A barátod informatikus. Mondjuk ha azt mondja az ügyfélnek, hogy telepítsen egy vírusirtót a számítógépére, mert akkor nem tudják ellopni a jelszavait, erre az ügyfél azt mondja, hgoy ezt nem szeretné, mit gondol a barátod? Például azt, hogy semmibe veszik a szaktudását, az évek alatt elsajátított ismereteit.

Az orvos is ugyanezt gondolja. Ettől persze még nem kellene cinikusnak lennie. De mikor már aznap a tizedik beteg válaszolt úgy, mint a barátod???

Szóval megkérdezném az orvost, hogy milyen eredményt vár az adott vizsgálattól, van-e annak kockázata, milyen gyakran ad fals pozitív eredményt, stb. Így lehet beszélgetni a dologról és hátha kijön valami, ami vagy az orvosnak ad ötletet, vagy a beteget meggyőzi arról, hogy tényleg jó a javaslat.

2020. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy durva volt, de legalább szemléltető. A vizsgálat nem csak diagnosztikára, hanem gyógyításra is alkalmas. A barátodnak bele kellene egyeznie.
2020. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a barátod, bár az is lehet hogy neked mondta, csak egy kicsit átformáltad legyen bárhogy is. A lényeg, hogy ajánlatos beleegyezni ebbe a vizsgálatba! Elég modern is, ami azt illeti. Nem mindegy, hogy megnyitják egy szikével az egész hasfalat, vagy három tűszúrásnyi kis ponton behatolnak. Aztán megnézik hol van a bibi, nincs-e például az epevezeték eldugulva. És így tovább, a válasza elég bunkó volt. Ezen én már nem tudok meglepődni, sajnos vannak rossz tapasztalataim. A lényeg viszont, hogy segíteni akar és tud is csak bízz benne.
2020. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ráadásul itt a közelben nincs magánrendelésen ercp-re lehetőség, csak kórházban. Magànrendelésen lehet kérni altatást, de kérdeztük, sajnos ott nem vàllalják csak gyomor és vastagbéltükrözést ercp-t csak kórházban. És csak ébren vállalják el. Állítólag az együttmüködés miatt.
2020. jan. 12. 21:27
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem,hogy fél a beavatkozástól,de én a helyében jobban félnék a betegség kimenetelétől.
2020. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk màr meg se lepődöm. Magánrendelésen is úgy beszélnek az emberrel. Hogy csodát ne várjon, nem tudok csodát tenni meg ilyenek. Nem csodàt vár az ember, hanem normàlis emberi hozzáàllást. Mamám is tavaly halt meg. Igaz ő nem 32 volt, hanem 92. De láttuk mamàn, hogy nagyon rosszul van, keresztanyámmal mentünk be. Az orvos nagyon kedves volt, egyàltalán nem bunkó. De, inkább lett volna bunkó de őszinte. Mèg amikor mi làttuk, hogy valami nagyon nem kóser. Konkrétan rákérdeztünk, hogy haldoklik? Azt mondta, hogy nem, meg fog gyógyulni. Nem lètezik, hogy ha én laikuskènt làtom, hogy baj van, az orvos nem tudja kimondani az igazsàgot. El se tudtam tőle búcsúzni, mert hittem az orvosnak. Még este felhívtak, hogy meghalt. Nagyon rosszul érintett. Még most is gyakran àlmodok vele a régi hàzban amikor voltunk tinikènt a drága jó maminàl és gèpezünk meg focizunk a régi haverokkal. Régi szép emlèkek, aminem ő is főszereplője volt.
2020. jan. 12. 21:38
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Látod, hogy nagyon nehéz úgy beszélni,ahogyan a betegnek, vagy a hozzátartozójának megfelel. Nagymamád esetében az volt a probléma,hogy nem volt őszinte az orvos, itt pedig az,hogy túlságosan az volt. Ha tanár vagy ,akkor Te is tudod,hogy nem lehet mindig,mindenkinek azt és úgy mondani,ahogyan annak az illetőnek a személyisége kívánja.
2020. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nekik is nehéz. De azért èn sem mondhatok tanárként akármit (angol, német szakos vagyok). Néha nekem is nagyon nehéz a kamaszokkal. De ha a tehetségtelen, bukdácsoló gyerek anyja rákérdezne, hogy fog-e a gyerek felsőfokú nyelvvizsgát szerezni, közölnèm vele őszintèn, hogy nem valószínű. Ha valaki zavarja az órát és rettenetesen idegesít, akkor is megfontoltnak kell lennem és nem mondhatok bàrmit.
2020. jan. 12. 21:51
 10/25 A kérdező kommentje:
Amikor gimisek voltunk, mi sem voltunk angyalok, voltak olyan kamaszlànyok, akik úgy kikészítették szegény öreg 60+-os tanárbàcsit, hogy azt mondta vörös fejjel kiabálva, hogy a kva élet ssza meg.
2020. jan. 12. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!