Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyszerűsített foglalkozással...

Egyszerűsített foglalkozással jogosult vagyok a tb-re?

Figyelt kérdés
Tehát a munkáltató fizeti utánam vagy nekem kell? Illetve a nyugdíjba beleszámít?

2020. jan. 16. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fizeti utánad.
2020. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tb-t magadnak kell fizetned, az ilyen munkaviszonyban töltött éveid a nyugdíjba beleszámítanak.
2020. jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én dolgoztam egyszerűsített foglalkoztatással ügyintézőkent (nav) 2 évig

Következőt kell tudni:

Csak a munkaviszonyból adódó baleseti ellátásra jogosít fel az egyszerűsített bejelentés. Tehát, ha munka közben ér baleset, akkor azt nem számlázza ki a tb, de háziorvoshoz pl nem tudsz menni.

A nyugdíjba egyáltalán nem számít bele.

2020. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha a napi bejelentéssel végzett munka az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. törvény szerinti alkalmi munkát jelent (alkalmi munka egy naptári éven belül legfeljebb összesen 90 napig, egy naptári hónapon belül legfeljebb összesen 15 napig, egymást követő naptári napok esetében legfeljebb 5 napig végezhető).

Az alkalmi munka után napi 1000 Ft a közteher, amely magában foglalja a munkavállalói nyugdíjjárulékot is. Emiatt a nyugdíj szempontjából az alkalmi munkavállalás napjai jogszerző időnek minősülnek.



Ezt a cikket most találtam. Nem értem akkor, hogy most kinek van igaza.

2020. jan. 20. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Leírtuk amit tudtunk. Ha senkinek nem hiszel,nem lenne könnyebb megkérdezni a főnököt vagy olyan embert aki tisztában van ezekkel a dolgokkal?
2020. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!