Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatott...

Egyszerűsített foglalkoztatott vagyok, napi bejelentés. Jól gondolom, hogy a TB-m nincs igy fizetve a munkáltató által? Valamit havonta 15 munkanapom lehet ez esetben?

Figyelt kérdés
A munkáltatónak mondtam hogy legalabb a tbt fizesse ki nekem minden hónapba, de azt mondta az fizetve van nekem ugyan úgy. Ez lehetséges? A haziorvosom megkerdeztem zöldbe vagyok, ugyfelkapun semmi nyoma, tavaly ki lettem jelentve nyar végén azota semmi a tb-nél.
2020. jan. 16. 07:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ügyfélkapu TAJ nyilvantartasba. Kb a 4. Hónapja van ez. Ügyfélkapun ezt le tudom valahol ellenőrizni?
2020. jan. 16. 07:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Efonál nincs tb, azt magadnak kell intézni. És igen 15/90 napos szabály él.
2020. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs tb, se táppénz, se szabadság. Csak arra a napra van jogviszonyod, amire be vagy jelentve. Papírt is kell kapnod a bérkifiztésről. Egy munkáltatónál 1 hónapban 15 napot lehet dolgozni max 6 hónapig. Máshoz mész akkor újra van 6x15 napod.
2020. jan. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem fizeti a TB-t, pont ez a lényege az egyszerűsítettnek, hogy a munkaadónak jobban megéri, mert nem kell annyi járulékot fizetnie
2020. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!