Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Le kell mondanom az ingyenes...

Le kell mondanom az ingyenes tb-t?

Figyelt kérdés
Igénybe vettem egy 3 hónapja kb. az ingyenes tb-t egy éven át, mivel 19 éves vagyok és nem volt aktív munkaviszonyom. Szóval egy éven át fizeti helyettem az állam a tb-t. Viszont dec. 20-a óta tanfolyamra járok ahol fizetik a tb-t utánam, viszont ez a tanfolyam fél évig fog tartani utána nyilván nem fogják fizetni, de viszont ekkora még nem járna le az ingyenes tb-m szóval a tanfolyam után még egy pár hétig igénybe tudnám venni ha szükség lenne rá. A munkaügyin azt mondták, hogy jelezni kell, hogy le szeretném mondani, mert most ők fizetik utánam. Tényleg szükséges? Vagy mit vonhat az maga után ha jogosult vagyok az ingyenes tb-re meg fizetik is utánam? Számíthatok valami következményre, vagy keressek alkalmat, hogy lemondjam az ingyenes tb-t? Mert ha nincs következménye, akkor nem szeretném lemondani, kiesne egy napom, meg még jogosult lennék a tanfolyam után rá egy pár hétig. Nagyon fontos lenne ezt tudnom, nem találtam választ a kérdésemre az interneten, az ehhez tartozó törvényt meg nagyon nincs kedvem átolvasni.

2020. jan. 18. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Le kell mondani ezt a tanfolyamon is mondták 2 helyről nem fizethetnek tb neked.
2020. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Le kell mondani! Ha vége a tanfolyamnak és nem állsz munkába,akkor újra igényelheted az ingyeneset.
2020. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá ott ahol igényelted, lehet csak szüneteltetni kell a tanfolyam idejére és utána fizetik tovább, de két helyről semmiképpen sem fizethetnek utánad.
2020. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Segítséget szeretnék kérni.

Én most fejeztem be a tanulmányaimat nappali tagozaton, dec 15 óta nem biztosított a tb.

Nincs munkahelyem.

Hogyan kérvényezzem, hogy 1 évig mentes legyek a tb fizetése alól?

2020. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!