Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van ezzel az inzulinnal?

Mi van ezzel az inzulinnal?

Figyelt kérdés

Mikor utoljára receptre kiváltottam az inzulint, akkor valamit mondott a gyógyszerész, hogy nem kell recept, mert benne vagyok a rendszerben.

Akkor éppen nagyon sietnem kellett és nem kérdeztem vissza.

Ti tudtok erről valamit ?



2020. jan. 24. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Papírnélküli, e-receptre célzott, nem lehetséges?
2020. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy szükséges recept. Bár ha éppen elfogyott, és nincs lehetőséged orvoshoz menni, akkor biztos vannak vészesetek, de nem valószínű, hogy akinek ezen múlik az élete, elfelejtsen inzulint szerezni magának, vagy ha baj van, akkor a gyógyszertárba futkározzon a sürgősségi helyett.

Én magam nem vagyok cukorbeteg, de volt évekkel ezelőtt a kollégiumban egy szobatársam, aki cukorbeteg volt, és neki csak receptre lehetett váltani. De ez már jó 6 éve volt legalább, tehát azóta változhatott ez az egész.

2020. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is e-recept.


Recept nélkül NEM adhatnak ki vénykötelest, akkor sem ha te vagy Mari néni, akit 20 éve ismer.

2020. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban az e-receptről beszélt a patikus.

Régebben olvastam, hogy lesz majd ilyen, de nem tudtam, hogy már működik a rendszer.

Most néztem meg a még nálam levő "recepteket" és arra már az van írva, hogy "felírási igazolás".


Olvasva a netet, több helyen belebotlottam kommentekbe, hogy nem működik jól a rendszer, így papír nélkül nem tudtak hozzájutni a gyógyszerekhez.

Van mostani tapasztalatotok, hogy mennyire megbízható manapság ?

2020. jan. 24. 21:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy elég lesz egy telefon a rendelőbe, hogy írják fel a szokásos gyógyszereket és nem kell emiatt az orvoshoz menni?
2020. jan. 24. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És akkor a doki kevesebb lóvét kap a TB-től ?

Ha már így van, akkor automatizálhatnák is, hogy 3 havonta orvosi beavatkozás nélkül is felíródhatnának az állandó gyógyszerek.

Persze gondolom ennek úgy kellene történnie, hogy megjelenésemkor kikérdez, élek e halok e, teszem azt vérnyomást mér...stb...stb

2020. jan. 24. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!