Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új kiterjesztett hatáskörű ápolói msc-ről?

Figyelt kérdés
Bizonyos esetekben helyettesíthetik az orvost.

2020. jan. 27. 18:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Hát fura is lenne, ha mesterképzéssel is csak ágytálakat lehetne cserélgetni, meg infúziót bekötni.
2020. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szerintem is, nem értem az Aneszteziológusok Szövetsége miért problémáznak ennyire.
2020. jan. 27. 20:38
 3/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Sajnos az a baj, hogy az orvosok ezt nem nagyon szeretik és nem is igazán szeretnék azt, hogy a munkájukat részben átvegyék, és hát a kompetenciák miatt amúgy is állandóan vita van. Persze nyilván nem alapellátási feladatai lesznek és hát ez sokakat zavar. Kérdés, hogy hol, melyik intézményben alkalmaznának ilyen szakembereket és mennyire hajlandóak részfeladatokat az orvosok átadni nekik, vagy orvosi feladatokat.

Németországban pl. az ápolóknak sokkal nagyobb hatáskörük van eleve, mint itt nálunk, sokkal nagyobb a megbecsülés, és megvan a tisztelet is.

2020. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mondjuk az aneszteziológusok 6+5 évet tanulnak, hogy ismerjék az emberi szervezet működését: mi-miért-hogyan zajlik, hogyan lehet befolyásolni és ezzel a tudással altatnak.
2020. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, tudok olyan klinikáról, ahol pár éve még az aneszt.asszisztens egyedül altatott. Sima okj végzettséggel.


Egy ápoló msc-s is magas szintű tudással rendelkezik. Szerintem jó dolog a kompetenciák kibővítése. Viszont ehhez mérten kellene megfizetni őket. És az orvosokat meg a többi eü dolgozót is.

2020. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
#5 magas szintű, kétségtelen, de egy orvos még mindig többet tud. Én szkeptikusan állok ehhez, nem tetszik.
2020. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Jaja egy orvos többet tud. Viszont abból sincs elég. Ahogy ápolóból sem. Ez az msc képzés bizonyos szempontból csak tűzoltás. A tényleges problémát nem oldja meg.

Az frissen vegzett orvosok nagy része diploma után már mennek is külföldre. Aki marad, annak egy része szintén elmegy pár év múlva, mert nincsenek megfizetve. Maradnak az öregek, akiknek a tudása nem követi a legújabb iranyelveket, illetve a fiatalok közül azok, akiknek sikerült olyan helyet talalni ahol jut bőven hálapénz.

Szégyen, hogy ennyi tanulás után, ilyen felelősségteljes munkát nem fizetnek meg rendesen. Így nem is lehet minőséget elvarni.

Az egészségügyiseknek is meg kell élni vmiből. Ők is pénzért dolgoznak, nem szívességből.


A későbbi terveik közt nekem is szerepel az msc elvégzése, remélem addigra elfogadottabb lesz, hogy van amit orvos helyett ápoló csinál.

2020. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, te is ápoló vagy?
2020. jan. 28. 13:33
 9/27 anonim ***** válasza:

Annak, aki azt írta, hogy:

"Maradnak az öregek, akiknek a tudása nem követi a legújabb iranyelveket"


Minden orvos kötelező továbbképzésekben vesz részt ötéves ciklusokban. Egyébként mit gondolsz, kik írják a legújabb irányelveket? Elárulom, hogy többnyire a megbecsült, általad "öregeknek" titulált szakemberek.

Nekem van olyan kollégám, aki tanszékvezető volt 65 éves koráig, azóta is segít és kiváló továbbképzéseket tart a legújabb eljárásokból.

Évente 2 hónapot Amerikában tanít (és egyúttal tanul is nyilván), ott is maradhatna, ha akarna, de szereti a hazáját.

2020. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az vagyok. 10+ éve dolgozom kórházban, abból 1 éve külföldön.

Elmondom, hogy hiába az 5 évenkénti továbbképzés, ha minden marad utána a régiben. Vagy a továbbképzések minősége nem az igazi.

Amiket mi otthon az egyik legnagyobb egyetemi klinikán csináltunk/csinálnak ahol dolgoztam, annak nagy részét nyugaton már legalább 10 éve beszüntették. Gyógyszerek, műtéti technikák, kezelési protokollok... alig van vmi, akire azt mondom hogy legalább hasonló. Nem mondom, hogy ez csak az orvosok hibája. Az egész rendszer hibája inkább.

2020. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!