Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vannak itt gyógytornászok,...

Vannak itt gyógytornászok, gyógytornász hallgatók?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem a foglalkozással kapcsolatban

2020. jan. 30. 00:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
A hallgatókat nem érdemes kérdezni. 95 százalékuk plázacica akiből ígyis-úgyis pályaelhagyó lesz.
2020. jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor legalább tuti lesz munkám :D

Persze csak vicceltem, tuti lesznek velem együtt nagyon lelkesek akik tényleg segíteni és gyógyítani akarnak.

2020. jan. 30. 01:14
 3/13 Yolo2 ***** válasza:
100%
Gondolom #1 átfogó statisztikai felméréssel jutott erre az értelmes véleményre... :D Mindenesetre nekem írhatsz, mivel végeztem már úgyis kiesek a plázacica kategóriából.
2020. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első tipikus. Azt sem tudja, eszik-e vagy isszák a gyógytornászt, de már csípőből elítéli.

Ahogy látod, nem túl elismert a szakmánk és sok a félinformáció ezzel kapcsolatban.

Tőlem is kérdezhetsz.

2020. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és orvos. Tele az egész rohadt ETK tűsarkús gyógytornász kislányokkal, akiknek nem kicsi arcuk, annál nagyobb pofájuk van. De nézzük csak meg, hogy mi történik, ha gyógytornászt szeretnék a betegemnek... Megsúgom, három telefonhívás meg fél óra könyörgés után talán lesz gyógytornász, általában valami negyvenes hölgy személyében. Talán... Mondjuk ha véletlenül van gyógytornász akkor tényleg jó. Csak általában nincs. A hallgató kislányok meg elmennek coachnak meg modellnek csak dolgozni ne kelljen...
2020. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A doktornak abban igaza van hogy a kórházakban nagyon kevés a gyógytornász.
2020. febr. 2. 15:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a kórházakban. Az alapellátásban is. Kijön a beteg a kórházból és nem ártana némileg rehabilitálni is, amihez kellenek a gyógytornászok, akik ugye a wellnessszállókban rázzák a seggüket, aki meg nem az meg megszakad a munkában.
2020. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Yolo2 ***** válasza:
Persze, az állami ellátásban tele vagyunk betöltetlen gyógytornász státuszokkal, mert azok a szemtelen fiatal hölgyek wellness részlegekbe mennek inkább... oh wait no. Ne a hallgatók és a fiatalok számlájára írd azt, hogy nincs megfelelő létszám az állami szférában.
2020. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én is gyógytornász hallgató vagyok (harmad éves), azzal egyet tudok érteni, hogy az évfolyam nagyjából fele plázacica akiknek nem lenne ott a helye, de a másik fele meg értelmes, odaadó és normális ember... Illetve én kérek elnézést, ha 4 év egyetem után nem akarok éhehalni a minimálbértől. Még a kasszások meg a villamosvezetők is többet keresnek mint a közkórházban lévő gyógytornászok. Lehet nem a gyógytornászokat kellene szidni, hanem az egészségügyet fejleszteni, s normális megélhetést biztosítani a dolgozóknak. Arról ne is beszélve, hogy egyes kórházak hogy néznek ki, nem biztosítanak eszközöket a gyógytornászoknak amire igen is nagy szükség lenne ... Illetve az se a mi hibánk, hogy a kórházból kiengedve a betegeknek nincs biztosítva gyógytorna, pedig kellene. Ezzel mi is tisztában vagyunk, de itt megint az egészségügy a ludas nem mi. Szerintem érdemes lenne nem 1-2 ember alapján véleményt formálni az összes gyógytornászról. Tagja vagyok az IÖCS-nek, s ha az emberek látnák, hogy a leendő orvostan hallgatók hogy viselkednek, akkor sokan elvesztenék az orvosokkal szemben a bizalmukat. Találkoztam már olyan érdekltelen és pénzhajhász orvostan hallgatóval, hogy leesett az állam tőle, de mégse skatulyázom be az összes ÁOK-ost emiatt. S az is említésre méltó, hogy egyes orvosok milyen lenézőek tudnak lenni a gyógytornászokkal szemben. Magyarországom még mindíg túl erős a hierarchia az egészségügyben, lehet ezen sem ártana változtatni...
2020. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Illetve én kérek elnézést, ha 4 év egyetem után nem akarok éhehalni a minimálbértől. Még a kasszások meg a villamosvezetők is többet keresnek mint a közkórházban lévő gyógytornászok."


Egy kórházi gyógytornász többet keres, mint én orvosként a felelősségetek pedig tizedannyi, és míg orvosként egyre inkább ciki elfogadni a hálapénzt, a fiatalok 90 százaléka nem is teszi ez a gyógytornászoknál nem így van. SŐT!!!

Idén az orvostársadalom leváltotta az Orvosi Kamara vezetését egy teljesen hálapénz ellenesre, és több komoly nyilatkozat született hálapénz ellen. Erre a mindössze 10 (!) orvost és annál több nővért, ápolót, dietetikust, gyógytornászt magába foglaló EDDSZ kiadott egy nyilatkozatot, hogy a hálapénz jó, és a tiltása rontja az orvos-beteg kapcsolatot. Eztán ezrével kezdtek belépni az orvosok a Magyar Orvosok Szakszervezetébe, hogy ne kelljen közösködni, egy olyan szakszervezettel, ami egyébként elsősorban titeket képvisel, ami egyértelműen támogatja a hálapénzt.


"Lehet nem a gyógytornászokat kellene szidni, hanem az egészségügyet fejleszteni, s normális megélhetést biztosítani a dolgozóknak."


Orvos vonalon az elmúlt években nagyon sok kezdeményezés született azért, hogy egy jobb egészségügyünk legyen, és talán lesz eredmény is lassan. A kedves gyógytornászok, viszont az elmúlt tíz évben lapítottak, mint sz.r a fűben, se tiltakozás se semmi. Egyedül a feketeruhás nővéres történet volt, az is sokkal inkább az ápolókhoz volt köthető, mint a diplomásokhoz. Szóval kijelenthetjük, hogy semmit nem tettetek a jobb EÜ-ért.


"Nem biztosítanak eszközöket a gyógytornászoknak amire igen is nagy szükség lenne ..."


Az elmúlt egy-két évben saját pénzen 250 ezer forint értékben vettem eszközt, hogy jobban tudjak dolgozni. Ennyit erről. De ez a kollégák jelentős többségére is igaz.


"Tagja vagyok az IÖCS-nek, s ha az emberek látnák, hogy a leendő orvostan hallgatók hogy viselkednek, akkor sokan elvesztenék az orvosokkal szemben a bizalmukat."


Orvosin instruktornak alapvetően a legexhibicionistább, általában több évet csúszott illetők mennek, akik kb. a medikustársadalom legalját képviselik.


"Találkoztam már olyan érdekltelen és pénzhajhász orvostan hallgatóval, hogy leesett az állam tőle, de mégse skatulyázom be az összes ÁOK-ost emiatt."


Én is találkoztam ilyennel. Érdeklődő, lelkes, a betegeket szerető gyógytornász hallgató kolleginával viszont még nem találkoztam. A végzettek közül is a már 20 éve a szakmában dolgozó férfi kolléga volt a legjobb (mondjuk ő tényleg nagyon jó volt), mert ő nem féltette a műkörmét.


"S az is említésre méltó, hogy egyes orvosok milyen lenézőek tudnak lenni a gyógytornászokkal szemben. Magyarországom még mindíg túl erős a hierarchia az egészségügyben, lehet ezen sem ártana változtatni..."


Ez addig így is marad, amíg a gyógytornászok túlnyomó többsége plázacica, akikre érdemben nem lehet számítani, többségük pályaelhagyó, az EÜ jobbátételében nem vesznek részt, sőt akadályozzák azt, továbbá szinte nulla jelentőségük van a betegellátásban, mert olyan szinten nem elérhetőek az átlag nem pénzes beteg számára.

2020. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!