Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét után kötéscsere otthon?

Műtét után kötéscsere otthon?

Figyelt kérdés

Tegnap (csütörtökön) volt műtétem, hétfőre hívtak vissza kötést cserélni, mert pénteken nincs orvos. Ezalatt az idő alatt kell cserélnem kötést, vagy az első kötést az orvosnak kell elvégeznie?

Azért kérdezem, mert nem tudom mennyire higiénikus ha több napig ugyanaz a kötés van rajta :/



2020. febr. 7. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk hogy milyen műtéted volt, és milyen a kötés az amit cserélni akarsz. Ha nem akarod megvárni a hétfőt, menj el háziorvoshoz. Ő is megcsinálja.
2020. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szamo77db ***** válasza:
Le kellett venni a bal lábam nagyujjáról a körmöt, mert begombásodott és nem tudták máshogy rendbetenni. Nem fájt, injekció előtt és közben elfagyasztották. Az első kötözést még nővér csinálta, én figyeltem nagyon. A második kötözést már itthon csináltam magamnak. Vagy 3 hétig minden reggel átkötöztem. A kötés alá Betadine kenőcs ment, rá a steril géz. Sajnos a körmöm nem igazán jött rendbe.
2020. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak ki lett vágva egy darab a combomból majd össze lett varrva
2020. febr. 7. 14:28
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Veszel gyógyszertárban steril mullapot és betadine kenőcsöt, azzal, de amúgy semmi baja sem lesz, ha nem cseréled le, sőt szerintem le is veheted.

Egyébként nem értem miért kell emiatt orvosra várni, egy nővér is simán meg tudja oldani.

2020. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta ő akarja megnézni, csak közben meg azt nem mondta hogy otthon cseréljem vagy ne 😅
2020. febr. 7. 22:24
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, akkor ne cseréld magad, majd ő.
2020. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Maj ő kicseréli.
2020. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül muszáj volt lecserélni mert feljött az egyik végén :/
2020. febr. 9. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!