Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lágyéksérv műtéttel kapcsolatb...

Lágyéksérv műtéttel kapcsolatban tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy laparoszkópos lágyéksérv műtétem, és lenne egy pár kérdésem.

Először is, még eddig sosem kellett kórházba bent feküdnöm ugyhogy teljesen új nekem ez az egész. Mennyire fognak "megszurkálni"? Azért kérdezem, mert irtózom a tűtől. Igazából az infúziótól, a katéterezéstől és az injekcióktól jobban félek mint magától a műtéttől.

Az igaz, hogy egyik nap bemegyek és másik nap hazajövök? Ezt olvastam és hallottam, nem tudom, hogy igaz e.

Ha valaki tudna nekem segíteni aki már átesett ezen a műtéten, vagy esetleg orvos annak nagyon hálás lennék.



2020. febr. 15. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármiféle műtét előtt vérvétel, tüdőröntgen, ekg, utolsónak altatóorvos. (Ha lesz altatás). Másnap reggel 6 ra kellett a kórházban lennem. A nővérke elintézte az adminisztrációt, közben kaptam egy szem valamiféle nyugtatót. Amikor kitoltak a műtőbe, már aludtam. Du. 2 tájban ébredtem, egy katéterrel a karomban. 4-5 órakor már ki kellett kelnem az ágyból, és sétálni menni, amennyit bírsz. Este-éjjel alvás, reggel 6 ra jött az orvos. Leellenőrzött, mejd kidobtak a kórházból. Vezetni aznap nem vezethetsz. Ennyi volt az egész sztori
2020. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a vérvételen kívül semmiféle szurkálás nem volt. Azt hiszem, hogy a katétert még a nővérke rakta a könyökhajlatomba, de ebben már nem vagyok biztos.
2020. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vénába branült szúrunk. Húgyhólyagba való a katéter...

De utóbbi egy lágyéksérvnél nem kerül be.

2020. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Életemben ezegyszer voltam kórházba. Elnézést az elírásért (77)

Cimbora! Te hol rendelsz?

2020. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lágyék sérvvel műtöttek,de már kb 25 éve.Laparoszkópos megoldással.Előző nap reggel már befektettek. Csak vért vettek.Másnap 9 körül kaptam egy kábitót.Majd eltelt 1 óra ,és altattak .Műtét végén ébresztettek,majd az ágyamban újra aludtam.A nővér bekötötte az infúziót . 2 körül ébredtem ,pisilnem kellett.A kacsát használtam.Legközelebb éjjel 3 kor ébredtem,de ekkor már elmentem a wc re.

2 nap mulva haza.SEmmilyen fájdalmaim nem voltak,azóta sem ,e téren .(fizikai dolgozó)

2020. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 3 evesen volt lagyekserv mutetem. (Most vagyok 27) emlekszem mindenre. mutet elott a szokasos dolgok: ekg, vervetel stb. Aztan kaptam egy ilyen kábito valamit , amit meg kellett innom attol kicsit furan lettem, kicsit mint aki reszeg.

Mutet utab emlekszem picit feszult ott a seb/bőröm, de minimalisat voltam korhazban utana. 1-2 napot max.

Nem volt veszes.

2020. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!