Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova menjek végülis?

Hova menjek végülis?

Figyelt kérdés
Szóval az van,hogy nekem nem jár szeptember óta semmilyen ellátás ami fedezné a tb ellátásomat. Voltam bent kormány ablaknál,ahol ezt nyilván alá támasztották. Javaslatnak azt kaptam meg,hogy menjek be a NAV-hoz és kérjek csekket, hogy magamnak fizessem magamnak, viszont nincs annyi jövedelem amiből rendesen tudnám fizetni, van egy élettársam de tőle nem kivánhatom hogy fizesse,pluszban van egy gyermekem aki nem a jelenlegi páromé. Most hova menjek ,mi a teendő? Igaz most azt mondtam bent a hivatalban ,hogy van párom,így a hölgy azert mondta hogy akkor nem jár semmilyen segítség. Papírt nem kaptam,sehova nem kellet fel írni. De az,hogy miért nem kapok a munkaügytől semmit,holott két éve lesz áprilisban,hogy vége a tanfolyamnak,utána járt több mint egy, évig. Tapasztalt vkinek,hová forduljak?
2020. febr. 18. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mondod komolyan, hogy az élettársadnak nincs havi 7e forintja rád....!


Esetleg arra nem gondoltál, hogy elmenj dolgozni?????

2020. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg be fogják rajtad hajtani a TB tartozást, ha két éve nem fizetsz! Függetlenül attól, hogy vettél-e igénybe orvosi ellátást.


Csak hogy így kalkulálj....

2020. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz behajtják utólag, de ellátnak a tartozástól függetlenül (még). Az önkormányzatnál tudod igényelni, hogy egy évig fizessék helyetted.
2020. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem két éve nincs fizetve,hanem akkor voltam tanfolyamon. Tavaly szeptemberben kaptam levelet,hogy nem kaphatom valamiért,nem tudom pontosan miért, a munkaügytől az ellátást. Nem azt mondtam, hogy nincs havi 7000-re, de miért fizesse ő ha van más megoldás is. Lényegében azt akartam még tudni,hogy hová forduljak. És de szerettem volna elmenni dolgozni,de valahogy sehogy sem jön össze. Egyébként egy éve sincs ,hogy volt munkahelyem. De jelenleg itthon vagyok ,és addig is kell fizetni.
2020. febr. 18. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál lehet kérni( szociális támogatási osztályon), hogy anyagi okok miatt biztosítva legyél.

Ki kell tölteni egy erre a célra való nyomtatványt, ami alapján megállapítják, jogosult vagy e.

Ha nem vagytok egy lakcímen a pároddal, egyszerűen ne írd bele, hogy van, vagy, nem kell feltüntetni, hogy egy háztartásban éltek.

Ha van autód a neveden, sajnos akkor el szokták utasítani. (Fck logic, mindenki kerülhet ilyen helyzetbe,hosszabb-rövidebb időre, nyilván nem adja el egyből az autóját senki.)

2020. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5#

Nagyon szépen köszönöm a hasznos információdat! Megy a zöld. Erre lettem volna kíváncsi! Szép napot!

2020. febr. 18. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!