Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyit kell fizetni szüléskor?

Mennyit kell fizetni szüléskor?

Figyelt kérdés

#szülés #para #Parasolventia
2020. febr. 26. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Semennyit nem kell. De a vizitdíj tízszeresét szokták fizetni/kérni. 100-150-200 ezret.
2020. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott orvosnál kell, a terhesgondozás alatt fizetett díj 10x-ét, ahogy az előző is írta.

Elítélem a hálapénzt egyébként, de ez az egy formája, ahol teljesen meg tudom érteni. A fogadott orvos munkaidején kívül, akár 2 ügyelete között, vagy az ünnepi asztal mellől megy be dolgozni, amiért az államtól nem is kap semmit.

2020. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ez lehet, hogy így van, bár sok esetben nem működik. Az orvos ha TB alapon lát el, akkor nem kérhet pénzt érte, főleg nem zsebbe,ez törvényileg tilos.
2020. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányom egy hete szült, nem volt fogadott orvosa. Három műszak asszisztálta végig a szülését, és senkinek nem adtak hálapénzt.

Nem azért, mert elégedetlen lett volna, éppen ellenkezőleg. Lelkesen meséli, milyen rendes volt vele mindenki, szép egészséges babája született. Nem volt fogadott orvosa, se szülésznője, és különben se tudta volna eldönteni, hogy a három doktor, három szülésznő között hogyan is kéne elosztani a pénzt.

2020. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt orvosom,3x nala szultem es egyszer sem fizettem zsebbe,mert nem fogadta el.az elsonel probaltunk,de leteremtett,hogy a terhesgondozas alatt kifizettem a szulest is,azt a penzt koltsuk a gyerekre.

Nem fiatal orvos,a gyerekek apja is nala szuletett.

2020. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha egy gyerek élete múlik rajta, félre rakok 150et. Majd fricskaként 500askokban adom oda. De a gyereknek ebből baja ne legyen! Lesz elég szívás neki később az életben.

Elkezdek félrerakni.

2020. márc. 4. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahol nem fizetsz, rá fizetsz?

Ez lenne a magyar valóság?

2020. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mursi ***** válasza:
sokat és dollárban, csak márc. 1-től 3 év börtön jár érte, ha állami intézetben csinálja, kriminalizálva van, megvesztegetés a törvényi tényállás, akár az orvos is feljelentheti, mert ha nem teszi, akkor a fenti tényállást eltitkolását valósítja meg, ami szintén bűncselekmény és a működési engedély visszavonásával jár évekre, akkor is, ha nem fogadta el (ha van olyan hülye, hogy elfogadja, akkor 3 év letöltendő börtön), amúgy bejelentette a kormány, hogy titkosszolgálati módszerekkel vizsgálja az orvosokat, integritás vizsgálatnak híják, évente 3x végezhető, amennyiben magánrendelőden történik a pénz átadása, akkor súlyosbító körülményként gazdasági/adó visszaélés... jól gondold meg...
2021. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!