Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas vérnyomás és a mariuhuana?

Magas vérnyomás és a mariuhuana?

Figyelt kérdés

Sziasztok kb 1 hónapja észleltem hogy magas a vérnyomásom. 140-150/70-80 között szokott lenni. Voltam EKG , szív ultra hangon, alhasi ultrahangon (vese stb) Nem találtak semmit. Az orvos azt mondta ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. A pulzusom 80-100 között szokott lenni.

Nos igazából nem szoktam alkoholt inni, én inkább egy jó cigivel szoktam jól érezni magam vagy pedig lazuni .(elítélem az alkoholt )

Persze majd jönnek a kommentek , hogy a fű ... stb

(ügye a fű fel viszi a vérnyomás, ahogyan az alkohol is . Viszont ha esetleg kapnék egy vérnyomáscsökkentő gyógyszert a közel jövőben , nagy gondot okozhat a mariuhana? ( Én egy gyógynövényként tekintek rá egyébként )

Kávét és a többi dolgot el hoagytam, viszont ezt nem szeretném :) nem vagyok függő ki bírom bár meddig , hogy ne szívjak. Csak nekem ez a lazulás.


A kérdés adott , okozhat e problémát vagy sem?



2020. márc. 2. 12:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Ui: 23F
2020. márc. 2. 12:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De függő vagy. :) hiszen végig arról írsz, hogy “jajj nem akarom elhagyni”...lehet, hogy te gyógynövényként tekintesz rá, de nem az, ettől is pusztulnak a kicsi agysejtjeid.


Na mindegy, a lényeg, hogy ha törődnél az egészségeddel, akkor már most is abbahagynád, lehet normalizálódna a vérnyomásod. Mert lehet ez okozza. Ha valóban kibírod nélküle, akkor 1-2 hétig ne szívj és figyeld meg, hogy mi történik a vérnyomásoddal. :)

2020. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
inkább a pulzusszámod problémásabb. azt inkább megérné lent tartani. Eleve sem olyan rettenetesen magas a vérnyomásod de ha szedsz mellé vérnyomás csökkentőt valamivel lejjebb viszi majd és nem okoz problémát az,hogy "gyógynövényt" használsz. Próbálj már meg olyan vérnyomáscsökkentőt aminek a pulzusra is van használható hatása.
2020. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első. Miután kiderült , hogy magas a vérnyomásom , nem szívtam 2 hétig , abba hagytam a kávét, és az energia italt is (azóta se iszok pedig a kávéra télleg függő voltam ). Igazábol nem változott és maradt ennyi.

heti 2 cigit szívok el. Nem vagyok függő :D

Köszönöm a válaszokat.


Most vérnyomáscsökkentő teát iszok, Próbálom nem a gyógyszerrel kezedni, nem vagyok a gyógyszerek híve se.


Rosszúl sose érzem magam, nincs se fejfájás se semmi.

Most rendszeresen írom, aztán valamikor vissza megyek doki


Peace !

2020. márc. 2. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol csökkenti a vérnyomást, mivel értágító hatású. Később mikor megy ki a pia, másnaposan okoz magasabb vérnyomást, de azt is csak akkor ha nagy dózisban visz be valaki alkoholt..

A fű sem növeli a vérnyomást, sőt az is csökkenti.. Hiszen megnyugtat. A dohány viszont (ha azzal szívod) na az növelheti, és okozhat szívproblémákat is..

A lényeg hogy sem nem a fűtől, sem nem a piától van magas vérnyomásod...

2020. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de még régebben azt olvastam, hogy magas vérnyomással kifejezetten káros a fű, mert össze-vissza ingadozásokat csinál.


"elítéled az alkoholt" és "gyógynövényként tekintesz a kannabiszra"

2020. márc. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!