Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet jogi következménye...

Lehet jogi következménye annak, ha névtelen levében viszonylag vállalható hangnemben kiosztok egy orvost? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy közeli rokonom daganatos beteg és nincs sok neki hátra. Nem egészen egy éve kezdődtek a tünetek köhögéssel, nehéz légzéssel. A háziorvosa minden alkalommal vizsgálat nékül küldte haza azzal a 'tanáccsal' hogy ne dohányozzon és igyon ACC-t. Ez ebben a formában háromszor ismétlődött meg. Negyedszer helyettesítették az orvosát, a másik háziorvos azonnal felismerte hogy ez valószínűleg tüdőrák, és írt neki beutalót a kórházba. Innen már nem szeretném részletezni az eseményeket... Az a közel 3 hónap amit ennek az orvosnak nem nevezhető személy hanyagsága (lustasága) miatt a rokonom veszített, végzetes lett számára. Mikor egy utolsó alkalommal a már ismert diagnózissal visszament a háziorvosához, ironikusan annyit mondott: Nem értem hogy nem vettem észre...


Hatalmas bennem a fájdalom, de még nagyobb a felháborodottság és mindenképpen szeretnék egy erőteljes hangvételű (de NEM fenyegető) levelet írni neki, amit rendelési időn kívül bedobnék a rendelő postaládájába. Bár nem fogom megtudni mit reagál rá, számomra egyfajta megnyugvás lenne a tudat, hogy ez az ember legalább tisztában van azzal, hogy ez kizárólag az ő hibája.


Az a kérdés, hogy legálisan kioszthatok-e egy közfeladatot ellátó személyt anélkül, hogy utána feljelentene és bármi negatív következménye lenne rám nézve.


2020. márc. 3. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Én nem levelet írnék, hanem bemennék hozzá, hogy személyesen küldjem el a pecsába. Ha nem fenyegetőzöl és nem alkalmazol fizikai erőszakot, nem történik semmi.
2020. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Keresd fel a betegjogi képviseletet.
2020. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Attól függ mi a cél.

Én a helyedben nem ezt tenném, de te döntesz.

A betegjogi képviselőt keresd fel és kérj tőle kivizsgálást haladéktalanul. Nem kell névtelennek lenni, nem fog senki sem elmarasztalni emiatt és ráadásul megtudod mi történt, tudod majd a reakciót, a doki mennyire cselekedett helyesen vagy helytelenül szakmailag ebben az ügyben.

Azt még meg kellene tudni, hogy ha akkor felismeri a doki, hogy esetleg daganatos, akkor az mennyivel lett volna pozitív helyzet a betegség kapcsán, mert ha igen és akkor még nagy valószínűséggel gyógyítható lett volna, akkor nyert ügyed van. Természetesen kérdés az, hogy mit nyersz vele.

Átérzem és nagyon sajnálom a dolgot, sajnos a mi családunkban is így történt, én végigjártam ezt az utat.

2020. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Annyit még, hogy elképzelhető, hogy emiatt nyomozást indítanak, ha névtelen levelet küldesz nekik, ezt semmiképp nem javaslom, ráadásul adatvédelmi hibát is vétesz, szóval inkább ne. A rokonodtól meg kérj egy olyan beleegyező nyilatkozatot, hogy felhatalmaz téged teljes körűen arra, hogy megismerheted a betegdokumentációját és eljárhatsz a nevében. Ez legyen az első lépés.
2020. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazából nagyon el vagyok keseredve és nem tudom mit kéne tennem. Úgy vagyok vele, hogy egy hosszas jogi procedúra már nem segít rajta, ráadásul nem is én vagyok a legközelebbi rokon, szóval ha valaki végig akarná ezt csinálni, akkor inkább a gyerekeinek kéne.


A névtelen levél tényleg jogsértő akkor is, ha nincs benne semmi fenyegetés vagy zsarolás? (Bár lassan kezdem ezt elengedni.)

2020. márc. 4. 21:34
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az a baj, hogy biztos ebből jogi kérdést csinálnak. Anno engem úgy, hogy megvolt a beleegyező nyilatkozat, igazat adtak nekem többször, még így is etikai vétség miatt akart a doki eljárást indítani meg, hogy én szakmailag nem vagyok vele egy szinten, tehát mi jogon szólok bele a kezelésbe. Mondjuk én ezt lerendeztem, de ez nagyon nehéz és sok energia. Ilyet csak akkor tegyél, ha van mögötte valami cél vagy valami eredményt ezzel még el tudsz érni.
2020. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért szomorú, hogy igazából semmilyen eszköz nem áll rendelkezésre az orvosok ellen, magyarul bármit megtehetnek...
2020. márc. 5. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!