Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet a következménye...

Mi lehet a következménye annak ha vérszegénység ellenére is vért kell adnom?

Figyelt kérdés

22L

Úgy érzem nincs választásom és nagyon rosszul érzem magam.

A testvérem leukémiás lett tavaly majd vettek tőlem vért a 158centimmel és 49kg-ommal(vashiányt és vérszegénységet állapítottak meg, mint mindig most is az vagyok)

És ennek ellenére 2x kellett vért adnom +csontvelődonor is voltam. 800ml csontvelőfolyadékot adtam a testvéremnek(vérrel eggyutt). Ezután 9x félájult állapotban találtam magam. Kórosan sápadt vagyok a mai napig és szedtem is fel pár kilót, fáradékony vagyok így nem is tudtam teljes munkaidőben dolgozni sehol mert nem birtam.

Ezután a testvéremet kiengedték a kórházból mert jók voltak az eredményei.

Az operácio után még mindig érzem a nyilalásokat a derekamnál mert onnan szívták ki a csontvelő folyadékot.

És kb 4 honap mulva éreztem már jól magamat annyira hogy volt energiám sportolni is.

Nemrég elkellett mennem vérvételre ami után megint szédültem egésznap és közölte velem a doktor hogy a testvéremnek megint kell adnom egy félliter vért. Úgy hogy a menstruációim is nagyon erősek. Nem tudom ezt hogy lehet kibírni főleg az én 50 kg testemmel.

Mit tegyek? ha nem adok vért akkor a testvérem rosszul lehet de én meg már most sem érzem magam jól és azt is hallottam hogy akik sok vért adnak azoknál esélyesebb hogy idősebbkorban kialakulhat a leukémia..

Ettől félek a legjobban..

És biztos vagyok benne ha most szüksége van a testvéremnek a véremre akkor máskor is szüksége lesz


2018. okt. 18. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Fiatal,vagy a tesóért mindent :).Szedj vas pótlásos vitaminokat,de ki is lehetne vizsgálni nem-e a felszívódásnál van gond hogy nincs elég vasad.Egyél gyümölcsöt,almát stb. ÉS kitartást Csajszi
2018. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Eleve nem is lehetett volna donornak használni téged! Vérszegénynél elvenni a vértermelő szövetéből nagy hülyeség.


Ha mégis adsz vért, számíts arra, hogy nagyon rosszul leszel, balesetveszélyes lesz mozognod, mivel erős szédülés és ájulások várnak rád. Rossz esetben eszméletlen leszel, vérátömlesztésre lesz szükséged; legrosszabb esetben összeomlik a keringésed, agykárosodásod lesz az oxigén- és tápanyaghiánytól.

2018. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Te is láttad hogy életmentő okokból kellett elvenni szegénytől.Én a vesémet adnám anyumért ha kéne.Pedig nem túl jók..De valóban kíméld magad ha esetleg mégis vesznek.A vérszegénységben a vashiány a veszélyes hisz a Hemoglobin fő alkatrésze ami az oxigén szállításért felelős.Csak óvatosan.
2018. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Én a vesémet adnám anyumért ha kéne."

De ha csak egy lenne, akkor nem tehetnéd meg!

Jelen esetben is hasonló a probléma, a donor nem volt egészséges, de olyan műtétet hajtottak végre rajta, ami még súlyosbította is az állapotát, amit természetesen mindenki tudott előre.

2018. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!