Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Röntgen mellékhatása meddig...

Röntgen mellékhatása meddig tarthat?

Figyelt kérdés

30f

Tegnap voltam már kicsit bánom is. Sugaraztak elvileg nagy dózisban a derekamnal. Néha szurkált a lábam és ezért kérte a neurológus. Meg állva is kaptam egyet ott feljebb nézték valamit

Mar este beleszurt a hátamba ma reggel még már hatfajasra ébredtem

Láz nincs, olvastam ez a leggyakoribb mellékhatása.

Mennyi ideig állhat fennt mikor kell orvoshoz fordulni ha nem múlik el

Köszönöm

Algopirint érdemes szedni?


2020. márc. 4. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

1. A röntgenezésnek NINCS mellékhatása!

2. A különbözö fájásoknak más oka lehe.

3. Ha ennyire hipochonder vagy, akkor keress fel egy pszichológust!

2020. márc. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a röntgentől van.
2020. márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem már többször is röntgeneztek, legutóbb kb. két hete mellkasröntgenem volt. SEMMI, de semmi mellékhatása nincs az égvilágon.


Te vagy hipochonder vagy, vagy pedig teljesen más oka van annak, amit érzel. Még egyszer nyomatékosan: a röntgennek NINCS MELLÉKHATÁSA. Pont, mint bármilyen fotónak, amit rólad csinálnak.


Tudod, mikor lenne ilyen, amiről beszélsz? Ha éveken keresztül minden nap több alkalommal röntgeneznének. Na, akkor már lenne mérhető "sugár" hatása. Nem akkor, ha egyszer megnéztek valamit, főleg nem a mai modern gépekkel. Anyám, borogass... Már senki nem élne, ha így lenne.

2020. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Cikk alján ott van a mellékhatása.

Mri volt 2 éve semmi, egy ct 5 éve akkor is semmi.

Többet nem csináltatok, de most tényleg kicsit fájt, aztán ezt találtam róla amikor rákerestem.


Azért a mellkasröntgen teljesen más, sokkal kisebb dózisban kapod a sugarat.

2020. márc. 4. 07:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Oké, akkor most már tudjuk, hogy hipochonder vagy. Lépjünk túl.
2020. márc. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai röntgen-készülékek tized annyi sugárzást bocsátanak ki mint a 20-30 évvel ezelőttiek és már azok sem okoztak különösebb problémát.


Tehát a tüneteket valami más okozza.


Csernobilban a 4es reaktor robbanása után a másik 3 reaktorba még visszajártak az emberek dolgozni egészen 2000ig. Na ott lehet aggódni hogy veszélyes dózist kaptak. De egy röntgenfelvétel elhanyagolható mennyiség

2020. márc. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

házipatika ide vagy oda ez nem épp egy színvonalas cikk.

Jó hogy nem sugárbetegséget diagnosztizálsz magadon -.-'


Elárulom akik ezzel dolgoznak(a röntgenesek, ct-sek), azoknak sincs semmi bajuk.

2020. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Azt tisztázzuk, hogy most akkor terápiás röntgen besugárzást kaptál vagy csak sima röntgen készült?

De amúgy ilyen rövidtávú mellékhatása nemhogy a röntgennek, de a sugárzásnak sincs. Egyrészt azért nem, mert nem is ez lenne az elsődleges hatása, másrészt meg nincs összefüggés a panaszaid és e között.

2020. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!