Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Körülbelül meddig tarthat a...

Körülbelül meddig tarthat a fogamzásgátló mellékhatása?

Figyelt kérdés

Szerdán kezdtem el először fogamzásgátlót szedni, az első három napban semmi probléma nem volt, azonban tegnap éjjel óta megállás nélkül hányingerem van és émelygek, ám hányni nem tudok. Feltételezem, hogy a tablettától van, mert ilyen még nem fordult velem elő. Meddig tarthat, amíg megszokom? Volt valakivel ilyen? Tapasztalatok?

Előre is köszönöm

20/N



2017. febr. 19. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy bármi köze van a fog. gátlóhoz.

Az is lehet, hogy pont most beleestél egy sima, hányós-hasmenéses vírusfertőzésbe. Jelenleg elég sok helyen az országban van ilyen jellegű fertőzés. Én első körben erre gondolnék.

Diétázz, szedj probiotikumot, ha nem javul, akkor fordulj orvoshoz.

2017. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első három hónapban, amíg a tablettához hozzászokik a szervezet, kijöhet több mellékhatás. Ha úgy érzed, hogy nem vészes, szedd rendesen. Ha nagyon gáz, hagyd abba, de előtte orvossal beszéld meg. Általában legkésőbb három hónap elteltével elmúlnak, vagy gyengülnek, de ez nagyon egyénfüggő.

20N

2017. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ti szedtek fogamzasgatlot? Ha igen nektek volt ilyen?
2017. febr. 19. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem régen amikor szedtem volt ilyen. Én nem tudtam megszokni, ezért abba kellett hagyni. Kérdezz rá az orvostól, hogy biztosan ez okozza a tüneteidet? Hasmenést nem tapasztaltál? Ha igen, akkor lehet baktérium is. Nagyon fiatal is vagy még, lehet nem jól tűri a szervezeted a hormont.
2017. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szedtem már fog. gátlót, egyszer 4 évig, aztán másfél évig. Soha nem tapasztaltam mellette hányingert, émelygést. Ha volt ilyen, akkor vagy gyomorrontásom volt, vagy vírusfertőzésem.
2017. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs hasmenésem és hányni sem tudok, akármennyire öklendezek. Csak émelygek egész nap és az inger van meg.
2017. febr. 19. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Tablettától nem volt hányingerem. Az első hónapban pecsételtem és a melleim kőkemények és érzékenyek voltak.


Szerintem sem biztos, hogy a tabletta okozza. Diétázz kicsit, fordulj a háziorvosodhoz.

2017. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem 1 hét után megszűnt.
2017. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!