Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hány évesen lehet valaki...

Hány évesen lehet valaki mentőorvos legkorábban?

Figyelt kérdés
bocsi,ha hülyén fogalmaztam meg a kérdést,úgy értem,hogy ha 18 évesen elkezdi valaki az egyetemet ahol 6 év után végez,akkor 24 évesen lehet mentőorvos?vagy van valami szabály,hogy pár évig az iskola után,tapasztalatot kell gyűjtenie vagy ilyesmi?

#orvos #mentő #mentőorvos #egészségühy
2020. márc. 8. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem lesz szakorvos az egyetem elvégzésével. Diploma után valamilyen alap szakképzést kell választani ahhoz, ami 36-72 hónap között mozog. A rá építettek többnyire 48 hónap.

Az oxiológia sürgősségi orvostan 60 hónapos alap szakképesítés.

2020. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval akkor ha 24 évesen elvégzem az orvosi egyetemet,és mentőorvos szeretnék lenni akkor hány év plusz még az egyetem után?
2020. márc. 8. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Hogy végeznéd el az egyetemet, ha egy egyértelmű választ (amit egyes írt) nem tudsz értelmezni?

Az hogy tetszik a szirénás kivonulás, nem azt jelenti hogy mentőorvos leszel.

2020. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 24 évesen elvégzed az egyetemet, akkor jelentkezel pl. oxyológia és sürgősségi orvostan rezidensnek. 60 hónap (=5 év) alatt leszel szakorvos, önálló döntési jogkörrel, Itt találod a t letöltendő idő alatt végzendő gyakorlatokat:

[link]


Egyébként egyetemistaként is jelentkezhetsz mentőzni, segíthetsz a felelős szakorvosnak, legalább meglátod, hogy tényleg ezt akarod -e csinálni.

2020. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!