Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A koronavírus miatt, rendelőbe...

A koronavírus miatt, rendelőbe, vérvételre várakozáshoz tömegben használnak védekezésre maszkot, gimikesztyűt?

Figyelt kérdés

Napokban mennem kell éves kivizsgálásokra. (krónikus beteg vagyok) Már a sorszámot is automatából kell intézni, érintéssel. Majd a labornál várakozni kell 15-60 percet tömegben. (nincs lehetőség 2 méterre állni egymástól, általában 40-50 beteg várakozik)

Több vizsgálatra kell mennem, várakozni kell mindenütt 10-30 perceket vagy még többet.

Nem tudom kikerülni a vizsgálatokat, nem halaszthatom későbbre, mert akkor nem kapom meg a szakorvosi ajánlást a gyógyszereimre, inzulinomra.

Mások is használnak védőeszközöket a rendelőben? Vagy én leszek ilyen kivételes különc?



2020. márc. 15. 02:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne az alap basszus ha mindenkin lenne kesztyű és orvosi maszk. Kötelezővé tenném ahogy Kínában.


Koreában is szinte mindenko FFP3-as maszkokban van.


Elterjedt az a hülyeség hogy nem ér semmit. Ami nem igaz. Ha mindenkin van akkor hatásos.


...

Ezesetben viszont FFP2-3 / N95 maszk szemüveg és kesztyű ajánlott nálad.

2020. márc. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, inkább használd.
2020. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel hétfőn a szakorvost, nagy esély van rá, hogy a veszélyhelyzet végéig el fogják fogadni az időközben lejárt szakorvosi javaslatokat vagy találnak valamilyen áthidaló megoldást, hogy ne kelljen most ezt a tortúrát a kórházban végigcsinálni. Nekem a kormányzati vonalon tegnap legalábbis ezt mondták. Én is holnap hívom az orvost az anyám miatt.
2020. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én maszkban és gumikesztyűben mentem patikába (nagymamám gyógyszerét váltottam ki helyette), és már senki nem nézett rám furán, pedig én régen is maszkban jártam mindenhova, ha beteg voltam és kaptam egy csomó megjegyzést. De már kezdik kapizsgalni az emberek, hogy ezt nem baromkodásból csináljuk, hanem fontos megelőzés.
2020. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Figyelj, most ne azzal törődj, hogy mások mit gondolnak. Az életed múlhat rajta!
2020. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A vészhelyzet végéig az ajánlásokat meghosszabbítják, nem szükséges az éves kivizsgalas
2020. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Fel fogom venni az FFP3 maszkot és gumikesztyűt!

Elhalasztani nem szeretném, mert így is december óta várok, hogy időponthoz jussak. :-( Három éve még szeptemberben volt az évfordulóm, majd ez tolódott novemberre, majd januárra, idén pedig márciusra, áprilisra kaptam időpontokat. :-o :-( (lassan körbeérek és ismét szeptemberben lesz az évfordulóm)

2020. márc. 15. 14:56
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Azért ennyire ne félj. Ha jól sejtem fiatal vagy, a cukorbetegség pedig nem tüdőt érintő betegség. A gumikesztyű sokkal többet ér, mint a maszk.


Igazuk van, az a beteg ember eszköze, vagy azé aki nagyon közvetlen van beteg emberrel, pl az orvos, aki vizsgálja a torkod. De utcára teljesen felesleges. A váróban is, ha nem annyira zsúfolt.


Szerintem sem kell amúgy elmenned.

2020. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos, hogy nem mondják le az időpontod. Ma esti hír:


"A jelenlegi fertőzésveszélyes helyzetben a legfontosabb, hogy drasztikusan csökkentsük az orvos beteg-találkozásokat"


"az emelt és kiemelt támogatással rendelhető gyógyszerekre és gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok is érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, valamint a veszélyhelyzet megszűnését követően 90 napig"

2020. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ne terjessz hülyeségeket!


Az FFP3 az egyetlen maszk ami megvédi az EÜ dolgozókat is.


Koreában nem véletlenül adják mindenkire.

2020. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!