Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A koronavírus miatt, rendelőbe...

A koronavírus miatt, rendelőbe, vérvételre várakozáshoz tömegben használnak védekezésre maszkot, gimikesztyűt?

Figyelt kérdés

Napokban mennem kell éves kivizsgálásokra. (krónikus beteg vagyok) Már a sorszámot is automatából kell intézni, érintéssel. Majd a labornál várakozni kell 15-60 percet tömegben. (nincs lehetőség 2 méterre állni egymástól, általában 40-50 beteg várakozik)

Több vizsgálatra kell mennem, várakozni kell mindenütt 10-30 perceket vagy még többet.

Nem tudom kikerülni a vizsgálatokat, nem halaszthatom későbbre, mert akkor nem kapom meg a szakorvosi ajánlást a gyógyszereimre, inzulinomra.

Mások is használnak védőeszközöket a rendelőben? Vagy én leszek ilyen kivételes különc?



2020. márc. 15. 02:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az operatív törzs nevű hiteltelen szarkupacot kérdezték éppen ezekről a sajtótájékoztatóban legutóbb amit a rongy Kovács droid úr egy arrogáns indulattal lecsapott azzal hogy a szakemberek pontosan tudják a protokollt és ne foglalkozzunk vele mert ez politika. Hát, ha nem adnak maszkot a kórházban, illetve nem hívták erre fel a figyelmed mondjuk egy konzultációs levélben akkor minden bizonnyal nem kell védekezned semmivel. Jelenleg ez a információs és járványhelyzet. És joggal tanácstalan és merül fel ilyenkor az emberben az hogy vagy óriási nagy baj van vagy egy kamu az egész. Sőt, vannak olyanok akik a vírus fogalmával is küzködnek és csupán egyet tehetnek, félnek.
2020. márc. 16. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A gond ott kezdődik a "kötelezővé tenném a maszkot és gumikesztyűt", hogy nem lehet kapni. Elkapkodták. Hordanám én őket, ha kellene, de akkor osszák ki, hogy "tessék, ezeket hord!". Azért ne mehessek ki az utcára, mert a panikolós emberek az élelmiszer bolt utána patikába is betévedtek?
2020. márc. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A veszélyhelyzet alatt a törzskönyvezett gyógyszerekre és a gyógyászati segédeszközökre kiállított szakorvosi javaslatok érvényesek maradnak a veszélyhelyzet időtartama alatt, valamint a veszélyhelyzet megszűnését követően 90 napig. Ha a szakorvosi javaslat érvényessége a veszélyhelyzet időtartama alatt lejárt, a háziorvos az egészségügyi dokumentációban rögzíti, hogy a veszélyhelyzetre tekintettel ideiglenesen meghosszabbításra került a szakorvosi javaslat.


[link]

2020. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!