Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 02.27-én megszünt a hallgatói...

02.27-én megszünt a hallgatói jogviszonyom, meddig érvényes a tb-m?

Figyelt kérdés

Az a vicc, hogy csak most kaptam meg a határozatot. Nyilván még nincs munkahelyem emiatt a korona miatt és nem is szívesen járnék most sehova.

Nagyon nem érint, mert köcsög a háziorvos, meg csak vészhelyzet van, de gondolom ép emiatt nem szüntetik meg. Mit lehet ilyenkor igényelni addig?


Nem kioktatást várok, normálisan kérdeztem. Köszönöm.


2020. márc. 29. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért szűnt meg? Vegeztél?
2020. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De akkor most munkanélküli vagy, nem? Beregisztráltattad magad munkanélküliként? Szerintem ott egyébként meg tudják mondani. Esetleg írhatsz a TO-ra, hogy megkérdezd ezt, de a végeredmény úgyis az lesz, hogy álláskeresőként kell, regisztrálj. Meg gondolom nincs végtelen pénztartalékod sem.

Egyébként mi a szakmád? Nem tudsz valamit otthonról dolgozni?

2020. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elvileg ezután 1,5 hónapig még van. Ugye ebbe esett bele a karantén. TO-n nem tudnak semmit, azt sem tudták, mikor szűnik meg.


Ki is fizetném, de úgy érzem, ha semmilyen ellátást nem kapok a pénzemért, akkor felesleges, alázásért, meg rosszabb helyzetért nem fizetik, gyógyításért, orvosi ellátásért adnék pénzt.

Ausztriában dolgoztam volna.

2020. márc. 29. 18:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom mindennek aminek lejárati ideje van,legalább 3 hónapig ki van tolva . .Az okmány irodában kérdezz rá,telefonon ,vagy a Tb nél.
2020. márc. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az a legjobb, ha a TB-nél telefonon megkérdezed. Az okmányok valóban érvényesek még, de ez a TB-re nem vonatkozik, annak nincs köze az igazolványokhoz, ettől függetlenül lehetséges, hogy azt is kitolták, de azért azt ne gondold, hogy ez úgy működik, hogy most nem akarod azért fizetni, mert nem kapsz normál ellátást. Mi van, ha beleset ér, ha valami történik veled? Egyébként fizetheted, ha akarod, tehát nem kell itt megvárni amíg véget ér a mizéria.
2020. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én befizetném. Ha lélegeztető gépre kerülsz vagy 2 hétig altatnak a vírus miatt akkor tb hiányában milliós számlát fogsz kapni.
2020. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 árokpart ***** válasza:
Nem fog számlát kapni mivel, hogy ez világjárvány.
2020. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te azt csak hiszed.
2020. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A sürgősségi ellátást nem kell kifizetni, de az utána való kezeléseket igen. Az,hogy most a járvány helyzetben ilyenkor kell-e majd fizetni vagy sem az alap vizsgálatokra, azt nem tudom, viszont ezt én úgy éreztem a Kérdező részéről, mint aki azt gondolja, hogy csak akkor fizet, ha kap megfelelő ellátást, de lehet, hogy félreértettem.
2020. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elvileg még van, most néztem. Ha azt írná ki, hogy nem érvényes, befizetem.


Arra, hogy én eddig csak megalázást, megvetést bántást, minősíthetelen hozzáállást kaptam, mind a háziorvosom, mind a kórházi dolgozók részéről. Pedig 2 kezemen megszámolom, hányszor voltam orvosnál. Az elmaradt kisgyerekkori vizsgálatoktól kezdve, a megalázás, gogy ez a felelőtlenségért egyszer már majdnem az életemmel fizettem. Hogy a nővér rabolt ki stb.


Ennél a nem ellátás is jobb! Pluszban, akkor ott megfogadtam, hogy engem élve nem visznek kórházba, azóta sem sikerült csalódnom. Meg az a háziorvos, aki arra izgul, hogy bántson, tönkretegyen, megalázzon, begyógyszerezzen egy 16 éves lányt, mert a saját lánya miatt irigy rám itt a faluban....


Nem kell nekem lélegeztetőgép sem. Továbbá szeretném megérni, hogy nem ebbe az orszába fizetem be a tb járulékot! Mert igen, szar helyzetben van az egészségügy, de nem lehet vele megmagyarázni, hogy a nővér megaláz és kirabol, de azért a 17.000 forintból hagy kb. 1,500-at,hogy azért haza tudj menni! Tisztelet a kivételnek, ezekeg btk. kategória, csak nem nálunk.... :(

2020. márc. 30. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!