Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért mondják, hogy minimum...

Miért mondják, hogy minimum egy-másfél év a védőoltás?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy a klinikai kísérletek eltartanak mondjuk fél évig, mert meg kell figyelni a beoltottakat hosszabb távon.

Viszont ahogy én emlékszem a H1N1-re 2009-ben fél év alatt találtak védőoltást és villámgyorsan piacra is került, pedig az nem volt ennyire durva járvány.


De ha tényleg ennyi idő amíg lesz védőoltás, akkor az országos karanténok még maximum 1-2 hónapig lesznek fenntarthatók, ami a kezdeti hullám elfojtására lesz jó.

Talán addig találnak egy-két gyógyszert ami jó valamire, vagy adnak vérplazmát a betegségen átesettek, talán az is segíthet.

Mert hát ugye másfél évig nem lehet így élni, mert annak sokkal súlyosabb következményei lennének, mint maga a betegség. Ez esetben szerintem az országok a klinikai teszteken sikeresen átesett de még nem engedélyezett oltóanyagokkal lesznek kénytelenek kezelni a súlyos eseteket.



2020. márc. 31. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A H1N1 egy influenza. Mint olyan, ahhoz van bevett mód védőoltást csinálni.
2020. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Amit olvastam, most kezdik a kis elemszámút,

Júniusra befejeződik, mehet a nagyobb elemszám, és ha azon átmegy kb őszre, télre megindulhat a sorozatgyártás. 6 milliárdot kellene legyártani...

2020. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na igen az már jó lenne ha őszre megindulhat a sorozatgyártás. Mivel most teljes izolációval azért várható, hogy elfojtják a vírust, ami nyáron úgy néz ki lassabban fog terjedni-persze ez se 100%.

Szóval az ősz már jó lenne, és nyilván először a betegeket, veszélyeztetetteket kell beoltani, nem egyszerre 7 milliárd embert.

2020. márc. 31. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nulla az esély arra, hogy idén elérhető oltóanyag legyen kapható.

Viszont sokan kisérleteznek már meglévő gyógyszerekkel, mert azoknak nem kell átesnie hosszú engedélyeztetési procedúrán.

2020. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ahogy emlékszem az ebolánál is adtak be kísérleti fázisban lévő oltást betegeknek. Úgy gondolom, ez most is megtörténhet, csak nagyobb arányban. Több cég is jelezte, hogy nyáron túl lehet a klinikai teszteken, ha pedig ott az anyag a kezükben, akkor mi a nagyobb kockázat? Hagyni az embereket meghalni, vagy megpróbálni megmenteni őket? Hagyni, hogy anarchiába fulladjon a világ csak azért mert bonyolult az engedélyezési procedúra?

Főleg, ha mRNS alapú oltóanyagól van szó tehát nem magát a vírust állítgatják át.

2020. ápr. 1. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!