Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért olyan túlterheltek most...

Miért olyan túlterheltek most is az egészségügyi dolgozók? (Kifejtem lent. )

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egy csomó osztály csak a sürgősségi betegeket látja el, csak a kötelező vizsgálatokat végzi el és a legtöbb műtétet elhalasztották. Ennek értelmében azt hihetné az ember, hogy több dolgozó valamelyest felszabadult. Ők nem lettek átirányítva a túlterhelt osztályokra?

Tényleg csak kérdezem, sosem dolgoztam egészségügyben. Leginkább arról jutott eszembe, hogy egy ismerősöm gyógytornász, de minden betege 60 év fölötti. Anno ápolónőként is szerzett végzettséget és mégis az eddig is megszokott adminisztrációval tölti az idejét. Pedig szerintem hasznos segítség lehetne azokon a helyeken, ahol már a dolgozók műszakjai teljesen egybemosódtak.


2020. ápr. 2. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem több vírusos beteg van kórházban mint amennyit megosztanak velünk...
2020. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Bennem is már kezdett mocorogni ez a kérdés.

De elhessegettem. Arra gondoltam, hogy annyira nehéz lesz nekik a következő hónapokban, hogy szívesen előretapsolok....de ez igazán részemről az eladóknak, gyógyszertárosoknak, az egyéb kiszolgáló szférának szól.

Írjatok, ha nem így van!! Lehet, hogy én nem látom reálisan a történteket. Szívesen elgondolkodom én is mások álláspontján.

2020. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlterheltek most is sokan, bár van ahol lazább lett a helyzet, de ott kell lenni és készenlétben állni. Egy áthelyezés az nem olyan egyszerűen megy, először mindenkit a szakmájában próbálnak tartani.
2020. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi most a helyzet a fekvőbeteg osztályokon, de elvileg most több az ápolók munkája, hiszen alapesetben aki csak teheti, bemegy (vagy megfizet valakit, hogy bemenjen) ellátni a rokonát: étkeztetés, sétáltatás, fürdőbe kísérés, borotválás stb. ELVILEG ezt most mind nekik kell (bár sajnos kétlem, hogy nagy általánosságban foglalkoznának vele, tisztelet a kivételnek, de valamivel biztosan többet kell most dolgozniuk; bár ugye külsősök most nem látják, mi megy az osztályokon)

A szakrendelőkben csak lézengenek, a fogászat meg kb. le van lőve.

2020. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Kórházban biztos nem könnyű, van gond elég meg munka. DE! A szakrendelők szinte bezártak. Legalább is itt vidéki városban. Gyakorlatilag simán meghalhatsz! Nincs semmi vizsgálat, kezelés, csak nagyon sűrgős esetben. Elküldenek mindenkit. Fogászat? Olyan nincs! Húzasd ki a fogadat ha fáj, nem számít hogy meglehetett volna menteni kezeléssel. Siralmas!! A laborban sem fogadnak, szóval sehol. Értem én, hogy vírus, meg veszélyes, de akkor is, ez így borzalmas. Nincs egészségügyi ellátás! Távgyógyitás van, marha jó.
2020. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem túlterheltek magyarországon jelenleg egyáltalán, lévén nincs semmilyen ellátás, mindenkit hazaküldtek, aki nincs életveszélyben.
2020. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

amúgy ha annyival több koronavírusos beteg lenne, nem gondoljátok hogy már posztolnák facebookra a nővérek, orvosok, stb?

nem olyan marha könnyű egy 10 milliós országban, ahol mindenki ismer kb mindenkit, eltitkolni többszáz koronában haldokló beteget

2020. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös

És ez még így lesz legalább fél évig, köszönhetően a Kedves Vezetőnek. Totál értelmetlen.

Én egyébként arról sem vagyok meggyőződve, hogy a frontvonalon olyan nagyon túlterheltek lennének per pillanat. Napi 40-50 eset, ebből 6-8 kórházba kerül (ebből is max 2-3 igazán súlyos), a többi házi karantén, kizártnak tartom, hogy ennyi új beteggel ne találkoznának máskor is.

Ha valahol van is túlterhelés, az annak (is) köszönhető, hogy az iskolabezárásokkal sikerült egy csomó eü dolgozót is kivonni a forgalomból.

Szűk keresztmetszet a mentőknél, meg főleg a teszteléseknél lehet, nem csoda, hogy mindenkit elhajtanak.

2020. ápr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!