Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szájmaszk viselése?

Szájmaszk viselése?

Figyelt kérdés

Tudom sok vita van, hogy viseljük vagy ne a szájmaszkot.

Munkahelyemen nem kötelező, de aki kér annak adnak olyan egyszer használatos maszkokat. Örültem, hogy adnak, de amikor rájöttem, hogy sokan nem viselik, akik meg igen azok sem jól. Hétfőn kértem, viseltem, figyelve, hogy megfelelő mdon viseljem. Kedden kértem újat, meglepődtek, hogy hiszen tegnap kaptam. Mondtam, hogy az kuka, hiszen egyszer használatos. Közölték, hogy adnak de ne dobjam ki, ezt használjam egész héten. Nem használom. Amúgy sincs értelme, mert ahogy írtam aki használja az sem jól. Ekkor ugrott be, hogy nagyon sokan nem használják jól, és nem is tudják, hogy a rossz használat miatt jobban ártanak maguknak mintha nem is viselnék. Ha már viselik, miért nem viselik rendesen? Én mondom mindig a munkahelyen,de szerintül "jólvanazúgy". Bosszant, mert a rossz használat miatt jobban kivagyok téve a fertőzésnek, és asztmásként kicsit aggódok, hogy nem jövök ki jól belőle.Nem kéne a szájmaszk helyes viselését is tanítani?


2020. ápr. 4. 03:08
 1/4 anonim ***** válasza:

...de kéne tanítani.


Ha Müller óvónéni mama a virágosládájából nem a fa..szságot fújná, hogy nem kell maszk... talán meg lehetne tanítani a népet rá.


Komolyan még egy kendő/sál is jó lenne, ha rendesen fedi az orrot és a szájat.


A semminél még ez is jobb mondjuk, de valóban fertőző anyagként kéne kezelni.


Akkor már a 100 fokon mosható varrott maszkoknak is sokkal több értelme van


Nálunk a cégnel ez van, mindenkinek 2 varrott maszk, kötelező és este autoklávozzák őket (orvosi gőzfertőtlenítő), és/vagy megnapoztatják UVC fenycsövek alatt is.

2020. ápr. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
(Ennek ellenére már valószínűleg kitört a járvány nálunk, sokan betegek otthon...)
2020. ápr. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerezz be min. 2 db min. ffp2-t, és azt hordd! Egyik nap egyiket, másik nap a másikat, két használat között tedd ki a Napra, az UV fény fertőtleníti. Az asztmád miatt óvatosnak kellene lenned!
2020. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A varrott maszk nem sokat ér. Annál még az is jobb ha az orvosit többször hordod. Csak időnként vasald át.
2020. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!