Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vegyek fel szájmaszkot ha...

Vegyek fel szájmaszkot ha Sztk-ba kell mennem és tüszősmandula gyulladásom van, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Másfél hónapot vártam az időpontra, persze pont most van tüszősmandula gyulladásom. Ugye így is megvizsgálhat a nőgyógyász? Vagy el fog zavarni?

Vegyek fel szájmaszkot, hogy ne fertőzzek tovább másokat, vagy teljesen felesleges?


20/L



2016. máj. 30. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, ha zsepibe köhögsz, vagy tüsszögsz, esetleg utána kezet mosol, vagy van ilyen kis fertőtlenítős zselé is táskába való, azzal átkened a kezed, más módon nem tudsz fertőzni. Nyugodtan menj el.
2016. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vegyél fel, igen... nem lenne jó egy kismamát (főként, ha le van gyengülve vmiért az immunrendszere) összeköhögni.
2016. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég, ha körültekintő vagy, nem kell maszk. De figyelj arra, hogy csak zsepibe köhögj, ne ülj közvetlenül senki mellé.

Szerintem az orvos észre se fogja venni. Gondolom, olyan mintha csak simán meg lennél fázva kicsit.

2016. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eszter76 ***** válasza:

Szerintem jó fej vagy, ha fölveszed. Ott kismamák is lehetnek... meg egyébként se jó senkit összefertőzni. De én pl. nem bírom elviselni magamon a maszkot, mert úgy érzem, hogy megfulladok benne - szóval ha én mennék én igyekeznék "vigyázni" másokra.

Esetleg még megpróbálhatod fölhívni őket, hogy másfél hónapja vársz, de ez a helyzet - szerintem ilyen esetben adnak másik időpontot rövidebb várakozással.

2016. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Végülis nem mertem felvenni, de nagyon odafigyeltem, távol próbáltam ülni, a kilincset is csak úgy mertem megfogni h előtte használtam kézfertőtlenítőt. Nagyon remélem h nem fertőztem meg senkit:(
2016. máj. 30. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!