Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire érezhető a különbség...

Mennyire érezhető a különbség a Tb-s és a fizetett ellátás között?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdem, akiknek mindkettővel van tapasztalatuk. A tb-s orvost nem igazán érdeklik a problémáim, ezért azon kezdtem gondolkodni, hogy befizetnék egyhez. Érdemes lenne?

2020. ápr. 4. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ég és föld
2020. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én szeretek magán dokikhoz járni, a várakozási idő miatt. A magán orvosoknak a legtöbbje a magán-t pluszba csinálja és amúgy "tb-s" orvos is.

A helyedben először megpróbálkoznék egy orvos váltással elsősorban hacsak nem fér bele pénzügyileg.

2020. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
TB alapon simán meg is halhatsz a folyosón. Össze se lehet hasonlítani a magánnal. Én már csak oda járok.
2020. ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez orvos hozzáállás is. Magánban is lehet olyan, hogy nem kapsz választ a kérdésre és nem vizsgálnak ki teljes körűen, mert szerintük nem szükséges. A magánban az a legjobb, hogy kevés a várakozási idő, időre mész és max. 5-10 percet kell várnod, vagy semennyit, nyugodtabbak, jobban figyelnek rád, kicsit jobban érzed a törődést. A TB-s ellátás mivel utólag van finanszírozva, ha egyáltalán kifizetik, ott a dokik nem annyira motiváltak, sokat kell várni, nincs esetleg jól felszerelve, higiénia nem olyan, nem olyan kellemes a környezet.

Persze ez nem minden esetben van így, szóval a kettőt elég nehéz összehasonlítani.

2020. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt inkább orvosa válogatja tapasztalatom szerint. Nagyon sok ember ha paraszt akkor is paraszt ha fizetsz neki. És ha kedves akkor is kedves ha nem fizetsz.
2020. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mint a mirelit formázott csirkefalatka és a friss bélszín között.
2020. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában ahogy mások is elmondták ég és föld. De persze nem kizárólagosan van így minden esetben. Van magándoki is, aki mogorva, nemtörődöm, és akad tb-s is, aki figyelmes, kedves, érdekli a problémád. Ez függhet a természetétől is az adott orvosnak. Az én háziorvosom pl. attól függetlenül, hogy nem magándoki nagyon lelkiismeretes, kedves, figyelmes, nem sajnálja az időt az emberre. Akármivel is mentem eddig hozzá, mindig számíthattam egy-két kedves szóra, sőt szoktunk beszélgetni is, ha nem tobzódnak épp az emberek a váróban. De mindenki mással is ilyen. Ebből látszik, hogy nem (csak) ettől függ. Ettől független vannak szakterületek ahol magánorvosra bízom magam mindenképp,biztos ami biztos alapon, pl. ilyen a nőgyógyász.
2020. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!