Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtagadhatok-e egészségügyi...

Megtagadhatok-e egészségügyi ellátást? (Például hogy kórházba vigyenek. )

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy megbetegednék. Kijön a mentő vagy a körzeti orvos és azt mondja hogy be kell vinnie a kórházba, vagy koronavírus tesztet kell csinálnia. Megtagadhatom ezen vizsgálatokat?

Csak mert most ugye van ez a koronavírus pánik és mindenkire ráfoghatják hogy az, akár az, akár nem. Én inkább meghalok itthon, de lélegeztetőgépre nem engedném magam tenni, és olyan gyógyszert sem vennék be, aminek vakság a mellékhatása. Szóval mondhatom azt, hogy jó, ha adnak eddig is ismert gyógyszert azt beveszem, de tesztet rajtam nem csinálnak és kórházba sem vihetnek még akkor sem, ha már félig halott vagyok. Szóval a jelen körülmények közt él-e még az önrendelkezési jog?


2020. ápr. 14. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Koronavírus esetében nem. Ha kell akkor a rendőrség fog bevinni!
2020. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor azt tudom csak tenni, hogy orvosnak sem szólok és megpróbálom kihordani, bármi is legyen az?
2020. ápr. 14. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Az elsö tévedésben van!

A tesztre kötelezhetnek, arra nem, hogy kezeltesd magad.

Viszont ha pozitív a koronateszt, akkor köteles vagy önkéntes karantéba menni, és nem érintkezni másokkal.


Másrészt ha tudod, hogy lehetsz koronafertözött és nem teszel semmit, azaz ugyanúgy talákozol másokkal, akkor komoly büntetésekre (sok százezres pénzbüntetés vagy akás börtön is) számíthatsz mások egészségének veszélyeztetése miatt.

2020. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"mindenkire ráfoghatják hogy az, akár az, akár nem"


Ezért kell a teszt, ami kimutatja, hogy fertőzött vagy-e. Ha te meg akarsz halni, az a te magánügyed, de más emberek sorsáról nem dönthetsz, akiket esetleg megfertőzöl. A kórházba szállítást nem tagadhatod meg, ha olyan az állapotod, a kezelést viszont elutasíthatod.

2020. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tesztre se visznek be, sőt nem is tesztelnek. Ha valami bajod lenne sose menne ki a mentő tesztelni.
2020. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Azokat tesztelik akik már olyan rosszul vannak hogy muszáj kórházba vinni.
2020. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi az hogy muszáj? Ha én nem akarok, akkor elvisz a mentő erőszakkal csak azért, hogy a kórházban haljak meg, ahol még normális körülmények sincsenek? Akkor tényleg nem szabad szólni senkinek sem ha beteg az ember.
2020. ápr. 14. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon gubbasztasz egyedül akkor nyilván nem visznek be ha nincs aki hívja a mentőket.
2020. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!