Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vakbél műtét után normális ez?

Vakbél műtét után normális ez?

Figyelt kérdés

Az apukámnak egy másfélhete volt egy nagyonsúlyos vakbélműtéte ( 1óra kellet h ne haljon meg,mert szétfakadt neki és kezdte megölni a beleit a genny..)

hétfőig ugytűnt hogy 1 hetes sebhez képest nagyonszépen gyógyul, de aznap ömlött belőle a genny (szószerint ömlött,mintha egy csapot megnyitnánk..) hívtunk orvost, ápolónőt, akik ilyen speciális tengerialgás izétadtak rá,ami megszívja a gennyet... 28 centis vágása van neki... szétnyílt.. tegnap, mikor az áplónő ittvolt, 7 centisre nyílt neki, és mára ez már 17 centissé nyílt.. már látszik neki a belső hasfala, és nemgyőzzük az élettársával takarítani,fertőtleníteni stb... nem engedi hogy visszavigyük a kórházba mert egyből ordít velünk meg minden,már könnyesre sírtuk mindketten a szemünket:s

holnap ismét kihívjuk az orvost,megnézetni... de ha visszakell vinni a korházba ő ordít velünk:S

ráadásul egyáltalán nem nyugodt apukám,ma a bátyámnak autóbalesete lett... lehet hogy az idegtől is szétnyílhatott neki?

nemtudom mit tehetnénk,már nemtudunk mit csinálni:S

mit tegyünk? :S Nagyon féltem az apukámat:'(

15/L


2010. júl. 28. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ha nem viszitek vissza, hashártyagyulladás lehet belőle, az pedig nagyon súlyos. Hívjatok mentőt, és vitessétek vissza, mert abba viszont bele is halhat. Csak azt nem értem, hogy engedték ilyen hamar haza, ilyen fertőzött sebbel? Hol műtötték? majd írj, mire jutottatok,jó?
2010. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát.. vasárnap hajnalba vittékbe,és csütörtökön engedték ki, mert nagyonszépen gyógyult neki.. még mi itthon is az egész szobát sterilizáltuk neki, csak diétás és speciális étkezési rendet alakítottunk ki neki.. és ugytűnt szép.. :S

amúgy meg Karcagon volt kórházba..

2010. júl. 28. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a leírásodból a legrosszabb esetet feltételezem, akkor vissza kell vinni a kórházba (pláne, ha LÁZA VAN), mielőtt szepszist kap (a genny bakteriális fertőzés miatt van, és ha ezek a bacik bejutnak a hasüregbe, ne adj' Isten a véráramba, akkor már a kórházban is alaposan meg kell majd izzadniuk az orvosoknak, hogy rendbe hozzák, ha még lehet), hogy kitisztítsák és újra összevarrják a sebet, esetleg drenálják, ha mélyebbről jön a genny, valamint "támogató" kezelést is indíthatnak (pl.: i.v. antibiotikumok, folyadék, stb.).


De: nem tudom, hogy valóban "genny" az amit annak nevezel, lehet sebváladék is (ami nagyon nem mindegy, mert az nem utal fertőződésre) ill. a "szétnyílt" kifejezés is elég tágan értelmezhető (nem mindegy, hogy csak a bőr nyílt szét, vagy a hasfala is).

2010. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát a karcagi kórházról már hallottam(: Nem lehetne máshova vinni? Engem (jó régen) A debreceni klinikán műtöttek, és kb. 2 hétig voltam benn. Pedig csak egy kb. 3-4 centis hegem van.Hívjatok mentőt, mert tényleg nagyon súlyos az állapota a leírtak alapján. Ilyen esetben az idő is számít. Ezt már nem lehet otthon ápolni, hidd el. A kórházban újra kinyitják, steril környezetbern, műtőben fertőtlenítik a sebet, valószínűleg dréncsövön lecsapolják a gennyet, pár napig nyitva hagyják, steril gézzel lefedik, és csak a gyulladás megszűnése után varrják újra össze. Apukád fél, de az ő érdekében ki kell hívni amentőket, életveszély esetén nem szükséges a beleegyezése, hogy bevigyék. Ha a mentők ott vannak, már nem tud mit tenni, az őérdekében teszitek. Majd írj, mit intéztetek. Kitartást!
2010. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
eddig 3napig láza volt,aztán megint nem volt neki 2napig,de ma megint lázas volt...
2010. júl. 28. 22:34
 6/12 A kérdező kommentje:

egyszerűen nem engedi...

neki megyünk így az éjszakának, holnap reggel jön a doki+ápolónő, mi már nemmerjük neki mondani h vigyük vissza.. az ők szavuknak pedig már nemtud ellenezni..

nem tanult belőle, hogy az utólsó órában hivuk ki múlthéten a mentőket...:S nagyon félek...

köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. júl. 28. 22:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Mentőt, most rögtön!!!!Az idő nagyon fontos tényező. Ha sokat vártok, lehet, hogy már késő lesz....
2010. júl. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
már alszik..legalábbis apu eltudott.. nem mondja hogy fáj neki, mert aztmondta h mióta gennyedzik, megkönnyebbült, de én mégis nagyonfélek:S... de..áá..tanácstalan vagyok,én most 15 évesen odaálljak és csakugy hivjam a mentőket? fájdalmat nem érez... :Slehet hogy csak leordítana..
2010. júl. 28. 23:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd, mi adtunk tanácsot, a nevelőanyud nem tudja hívni? Az jó, hogy most alszik. De nehogy aztán örök életetekre lelkiismeretfurdalásotok legyen, hogy megmnthettétek volna, ha idejében orvosi ellátást kap. Azt hiszem épp tegnap halt meg egy ember, mert későn vették komolyan a betegségét, és mire bekerült a műtőbe, perforál a vakbele.
2010. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy van édesapád? Majd írj!
2010. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!