Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha magánba elmegyek laborvizsg...

Ha magánba elmegyek laborvizsgálatra, akkor kell beutaló oda?

Figyelt kérdés

Kiakarom magam vizsgáltatni pajzsmirigyre és inzulinrezisztenciára, és utána mennék a laboreredményekkel

Orvoshoz. Ez lehetséges? Vagy csak beutaló esetén mehetek?

Sajnos a központi számon a recepcióval tudok beszélni, akiknek ebben nincs hatásköre.


Köszönöm!


2020. máj. 13. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magánellátásnak pont ez a lényege, hogy amit szeretnél olyat megcsinálnak, csak fizesd ki.

Nem kell ezekre beutaló, sok helyen tudsz online is bejelentkezni ezekre és mehetsz is. Sok helyen már emailban küldik a választ. (nekem így végeztek tumormarkert, amit sztkban csak onkológiai beutalóval csináltak volna, kitudja mikor.. magánban lefoglaltam az időpontot, senki nem kérdezte mire kell és ahhoz képest hogy pénteken mentem és elvileg hétfőre lett volna eredmény, megkaptam még aznap délután)

2020. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Általában magánrendelésnél is kell beutaló. Sőt, ott is vannak vizsgálatok, ahova csak beutalval mehetsz. Írj nekik emailt és azt majd továbbítják olyannak, aki meg tudja válaszolni.
2020. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beutalo. Februarban voltam magan vervetelen, en is pajzsmirigyet nezettem. Kivalasztottak nekem, hogy ehhez milyen ertekeket kell nezni (T3, T4, antiTPO, TSH) plusz csinaltak egy altalanos labort is, ha mar ott voltam. Ezert fizettem 12 ezer forintot.
2020. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Laborvizsgalatokhoz maganban nem kell beutaló, ahogy a szakrendelesekre sem.

Viszont arra szamits, hogy a laborteteleken felül verveteli/adminisztrációs költséget is felszamolnak, jobb helyeken reszletes tájékoztatást kapsz arról, hogy egyes laborvizsgalatok előtt mit kell tenned.

Ami esetleg beutalokoteles az az MR és a CT.

2020. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!