Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lekérdeztem a beteg életutam...

Lekérdeztem a beteg életutam az ügyfélkapun, vannak benne olyan fogászati ellátások amit én nem vettem igénybe. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ezt túl gyakran nézegetni, de most lekérdeztem ügyfélkapun. Van benne két olyan is amire nem emlékszem, hogy megtörtént. Két fogászati kezelés, fogkő leszedés, tömés mindkét alkalommal. Csakhogy én TB -s fogorvosnál nem jártam, csak magánrendelőbe.


Mit jelentsen ez? Valaki felvette a pénzt, hogy engem kezelt, vagy mi történt?


2020. máj. 18. 10:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen, ahol olyan doki kezelt raadasul, akivel eletemben nem talalkoztam.
2020. máj. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is tele van ilyenekkel... Csalnak!
2020. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálam detto..magánorvosnál voltam és "tb-alapon" kezeltek mégis. Állítólag..
2020. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nőgyögyász volt ilyen, hogy a fizetős magánrendelésére mentem, mégis a TB-s elszámolásban is benne voltam.
2020. máj. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ha ilyen rövid idő alatt ennyien írjátok, hogy ez történt veletek is akkor itt igen nagy bajok lehetnek a rendszerben.


Nem ismerem ezt a Bt -t ami fel van tüntetve, se az orvost aki oda van írva, de elérhető közelségben van, kb. 20 km, tehát akár lehettem volna is ott, de nem voltam.

2020. máj. 18. 11:19
 6/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ott be tudod jelenteni, hogy gond van azzal az ellátással.
2020. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az nem lehet, hogy valaki valahol lenézte a tb számom aztán szépen besétál a tb -s fogorvoshoz és ott megcsináltatja a kezelést? Személyi igazolványt, ha jól emlékszem nem igazán szoktak kérni, a számot meg be is lehet mondani.
2020. máj. 18. 12:54
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer se láttak el tb-kártya elkérése nélkül. Az sose fordult elő, hogy csak a számot kelljen bediktálnom. (Szerintem az orvosok se ostobák, nem fognak kockáztatni az állásukat és azt se, hogy egy biztosítatlan beteg helyett ők fizessenek..)
2020. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem elt a TAJ szamoddal mas vissza. Valakitol hallottam, hogy gyakori ez a jelenseg, hogy beirkalnak fogaszati kezeleseket.
2020. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

8 -as kérni ugyan kérik, de az enyém pl. egy foszladozó papír lap semmi más. Lehet most már újabb műanyagok vannak, de nekem soha senki nem akarta ezt még lecserélni. Ilyet bárki csinálhat. Én pl. már beírtam a telefonba a számát, mert ha ez a papír egyszer összeszakad és hirtelen kell valahol a helyszínen magam se tudnám mi a tb számom. Általában jó szokott lenni úgy is, ha a telefonon kikeresem.


9 -es ezt is elfogadom, de ha ez ennyire nyilvánvaló - és valljuk be elég egyszerűen ellenőrizhető is lenne - akkor mért hagyják, hogy csinálják? Az állam csak úgy puszira utalja ki a pénzeket amit éppen oda beírnak? Nekem ez nagyon fura.

2020. máj. 18. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!