Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lekérdeztem a beteg életutam...

Lekérdeztem a beteg életutam az ügyfélkapun, vannak benne olyan fogászati ellátások amit én nem vettem igénybe. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ezt túl gyakran nézegetni, de most lekérdeztem ügyfélkapun. Van benne két olyan is amire nem emlékszem, hogy megtörtént. Két fogászati kezelés, fogkő leszedés, tömés mindkét alkalommal. Csakhogy én TB -s fogorvosnál nem jártam, csak magánrendelőbe.


Mit jelentsen ez? Valaki felvette a pénzt, hogy engem kezelt, vagy mi történt?


2020. máj. 18. 10:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

No lám, mennyi demens ember van, aki azonnal elfelejti az egészet, mihelyt kilép a rendelő ajtaján.

A humort félretéve, ilyen módon sikerült megteremteni a rendszerváltást. Ez a TB ügylet rendszer arra az esetre készült, amikor magánbiztosítókkal szerződik az állampolgár és a biztosító ellenőrzi, hogy az orvos valóban elvégezte-e és milyen minőségben a rendszerben megtalálható beavatkozásokat. Na, ez a magánbiztosítós ellenőrzési rendszer maradt ki, ezáltal lehetővé válnak a visszaélések.

2020. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Igen, ez leginkább abban az esetben fordul elő, ha magánrendelésre mész és a magánorvos TB ellátásként írja le a kezelést, a pénz, amit meg kifizettél elveszik a süllyesztőben. Akkor gondolom már érted, hogy miért csinálják ezt bizonyos magánorvosok...
2020. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, ha a maganorvos beirja... De olyan, akinel eletemben nem jartam?
2020. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Na igen. Ennek utána tudsz járni az egészségbiztosítónál. Nem lehet, hogy a magánorvosnak a TB szakellátásos rendelése teljesen más településen van? Egy példa: nálunk is van egy olyan magánfogorvos, aki két településen is folytat magánrendelést, de a TB szakellátós rendelése egy 50 km-re lévő városban van. Nem lehet, hogy ilyenről van szó?
2020. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Például az is lehet, hogy a magánorvos akinél voltál, csak magánrendelésen dolgozik, de a nagybátyja vagy akárkije dolgozik TB szakellátáson is és átadta annak az adataidat, hogy írja le, mintha normál ellátáson lettél volna. Általában nagyon sok magándokinak van normál szakrendelése is egy kórhazban és ott szokták leírni a magánrendeléses dolgaikat. Akinek meg csak magánrendelése van, ezek szerint az az ismerőseivel íratja le.
2020. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Abban az idoszakban abszolut nem jartam fogorvosnal.
2020. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!