Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosítvány szerzésénél...

Jogosítvány szerzésénél pontosan milyen egészségügyi vizsgálat van? Vérvétel van e? HIV látszik e?

Figyelt kérdés

Ha van, akkor csak azt nézik meg, hogy drogozom e, stb. vagy betegségek is ki tudnak derülni?


Például hepatitis, vagy HIV?


Nincs nyomós okom azt hinni, hogy nekem az van, de 4 hete volt egy kicsit kockázatos együttlétem...

A HIV teszt például még nem tudná kimutatni, ha elmennék teszteltetni...

Jogsim viszont kb. 2 hónap múlva lesz, addigra már mdenképpen kimutatható vérből a dolog.

Nem tudom, hogy csak akkor e, hogyha erre külön vizsgálják, vagy bármilyen vérvételnél ez kiderülhet...

Na meg azt sem tudom, hogy eü. alkalmasságin, jogosítvány szerzésénél van e vérvétel.

De ha van, és abból is kiderülhet, akkor addig nem megyek el külön tesztre, mert 99%, hogy nem kaptam el semmit...

És akkor az alkalmassági után úgyis kiderül.


Egyébként sejtem, hogy buta kérdés és eü. alkalmasságin nem tud ez kiderülni, de jó lenne, mert semmi kedvem külön HIV, még hepatitis tesztre menni... Így hát megkérdezem.



2020. máj. 23. 19:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egyelőre azt sem tudom, hogy az eü. vizsga szüneteltetés ének vége van e már, vagy ha nem, akkor mikor lesz vége.
2020. máj. 23. 19:22
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
nincs vérvétel, hallás látás meg ilyen apróságokat néznek, ha jó barát az orvos akkor nem is néz semmit csak megírja a papírt
2020. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem néznek semmit. Bár én ezzel nem értek egyet, igen is szükség lenne mindenkinél, illetve a vezetésre alkalmatlanokat azonnal kiszűrni, hatósági pszichológiai vizsgálattal. Ami van az utakon az valami borzalmas, s nem a kamionsofőr a potenciális veszélyforrás, mégis minket csesztetnek állandóan.
2020. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Akkor inkább mégis el kell mennem rendes szűrésre 2-3 hét múlva, csak kicsit hipohonder vagyok...


Amúgy a szemvizsgálatot mennyire veszik komolyan majd? Hogy a kategóriánál maradjak és ne offoljak annyira?

Ha nekem 14 éve felírtak egy elég komoly szemüveget, akkor erről látja a doki az adatokat a számítógépben? Pl. annó, gyerekként rejtett kancsalságot állapították meg nálam, és csináltattunk egy drága szemüveget, amit aztán sehogy sem tudtam megszokni így nem hordtam...

Később (de már ennek is 6 éve) ismét voltam szemésznél, de azt mondta hogy nem indokolt a szemüveg és tökéletesen elolvastam mindent a tábláról, mindkét szememmel...

Ha hasonlóan teljesítsek, akkor át fog engedni mindenképpen?

2020. máj. 23. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nincs vérvétel, viszont bizonyos komoly betegségekre szedett gyógyszerek kizáró okok lehetnek.
2020. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vérvétel. Drogot, vagy HIV fertőzöttséget pedig külön szűrnek, egy általános vérvételből egyik sem derül ki.
2020. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Ez nagyban függ a vizsgáló orvostól.Ha pontosan kíváncsi a vércukor értékre,bizony laborba küld .
2020. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

csak táblát kell olvasni, ha az megy akkor nincs semmi gond

ha csak szemüveggel tudnád olvasni akkor írhatná a papírra hogy csak szemüvegben vezethetsz, de ahogy írtad szemüveg nélkül jól olvastad így nem fog 14 évvel ezelőtti helyzet miatt bármit is csinálni csak ráírja a papírra hogy alkalmas vagy

2020. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!