Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogosítványhoz egészségügyi...

A jogosítványhoz egészségügyi vizsga? Minek?

Figyelt kérdés

Azt megértem hogy jól tudd jönni, ha gond van vagy bármi, de ha ennyire fontos hogy ha baleset van akkor tudj segíteni, akkor miért nem ingyen van? Előnyöm nem lesz de + pénzbe meg fáj. (persze kinek mi, de szerintem érdemesebb jól meg tanulni vezetni, mint most neki állni "életet menteni"(+lélek jelenlétet is adnak hozzá? khm))


Röviden tömören, szerintem annyira nem fontos mint hogy tényleg tudjunk vezetni. Minthogy +pénzt és időt fektes bele.


ui: Miért nincs ingyenes képzés? (nem okj stb) hanem tényleg mintha jogsihoz csinálnád. Többen tudják több a segítség(ingyen)



2019. ápr. 23. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi rendszerben semmi értelme és amit te mondasz sincs értelme.


Ezt iskolákban kéne tanítani rendesen több féléven keresztül, hogy az emberek már fiatalon megtanulják és legyen hozzá magabiztosságuk. Mert a mostani képzés nem ad tudást és magabiztosságot és a te elképzelésed se. De mondjuk 3 év iskolai tanítás a jogsi alsó határa előtt 3 évvel főképp job lenne. Mert ezek a gyorstalpalók semmit nem érnek.

2019. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
50%
Tedd fel ezt a kérdést akkor, ha valamelyik hozzátartozód esik össze az utcán és nincs ott egy autós sem, aki tudja, mi ilyenkor az alapvető teendő...
2019. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi vizsgálatra a dokihoz mész

és elsősegélyből meg vizsgázol

2019. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
#2 tökéletes!
2019. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"szerintem annyira nem fontos mint hogy tényleg tudjunk vezetni"


A kettő nem zárja ki egymást. Balesetet szenvedhetsz és okozhatsz úgy is, hogy nem hibázol vezetés közben. Ilyenkor jól jön, ha el tudja valaki állítani a vérzésedet, mielőtt odaér a mentő.

2019. ápr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sőt minek megállni a balesetnél is, sőt ha megállsz, miért nem fizetnek mindjárt...
2019. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ennél picit azért összetettebb a helyzet. Elsősegély tanfolyamon nem csak azt oktatják, hogyan kell ellátnod egy sérültet. Megtanítják azt is hogyan kell helyesen cselekedni vészhelyzetben. Sokan még azt sem tudják hogyan kell helyesen segítséget hívni. Mit kell tenni, hogyan mentőt hívni. Katasztrófavédelmet, rendőrt stb. Sokszor nagyon picin múlhat egy élet, és gondolj bele ha csak egy picit tudtál már segíteni , hogy helyesen cselekedtél akkor már nem fogsz így gonfolkodni róla. Miért nem ingyenes? Ha az is lenne, akkor is pénzbe kerül minden. Fizetni kell az oktatót, felszerelést, terembérlet, vizsgadíj stb.
2019. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

"Tedd fel ezt a kérdést akkor, ha valamelyik hozzátartozód esik össze az utcán és nincs ott egy autós sem, aki tudja, mi ilyenkor az alapvető teendő..."


Nincs ott egy autós sem? Hány autós van, aki 10 évvel a vizsga után tudna kivitelezni egy szabályos stabil oldalfekvést? Egy újraélesztést el tudna kezdeni? Ismerné a különböző vérzés típusokat és hogy milyen kötés kell rájuk?

Szerintem a 99,99% képes lenne egy nyaki vérzésre is szorító kötést tenni, aztán vakarná a fejét, hogy miért fulladt meg a Józsi, miközben a csak bibis volt a nyaka.

2019. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!