Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell tetanusz, ha rozsdás...

Kell tetanusz, ha rozsdás késsel megvágtam magam?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijedve, mert 4 órája meg vágtam az ujjam egy rozdás késsel és most még piros és kicsit megdagadt. Amikor elvágtam akkor kimostam vízzel és raktam rá egy sebtapaszt. Mit csináljak ha továbbra sem javul? Kell tetanusz nekem?

2020. máj. 30. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ajánlott. De ha 5 éven belül kaptál már Tetanuszt, akkor nem kell.
2020. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ASegélyember ***** válasza:
Szerintem jobb félni mint megijedni.
2020. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, h lesz vérmérgezésed, de nem árt az óvatosság
2020. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Max. 1,5 cm-es a seb, de nem negyon mély. Szerintetek elmenjek holnap tetanuszért?
2020. máj. 30. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha rosszabbul leszel, lázas, akkor mindenképp. Meg megy a csík is, ha baj van
2020. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A tetanusznak semmi köze nincs a "csíkhoz" amit az utolsó válaszolók emlegetnek...

És a rozsda sem számít, csak a föld, ugyanis a tetanusz a földben él. Nem valószínű, hogy bármi bajod lesz.

2020. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet buta vagyok ehhez, meg lusta utánanézni, de akkor miért halnak bele emberek, pl.otthon is megvágják magukat, és nem kerülnek időben orvoshoz? Ott az a családanya, aki napokig nem ment orvoshoz, aztán belehalt a vérmérgezésbe.
2020. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy arra nem tetanuszt adnak? Tényleg nem tudom
2020. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem, a tetanusz egy földben lévő baktérium, ami olyan mély, szúrt (!!!) sebekben tud elszaporodni, amik olyan mélyek, hogy nem éri őket belül oxigén. Szóval egy "átlagos" sebre nem indokolt a tetanusz elleni oltás, és a vérmérgezéses tünetekre sem adnak.
2020. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Hülyeséget írsz. Én nemrég lefejeltem egy vaslécet annyira, hogy dokihoz kellett mennem, és összevarták. Kaptam tetanuszt.
2020. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!