Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Recepttel mennyivel olcsóbb...

Recepttel mennyivel olcsóbb egy gyógyszer mint a feltüntetett fogyasztói ár?

Figyelt kérdés

Itt egy példa:

[link]


Lent írja, hogy az ajánlott fogyasztói ár nagyjából 2500 forint. De ha recepttel váltja ki valaki, akkor mégsem annyi, hanem jóval olcsóbb.

Recepttel mennyivel olcsóbb egy bármilyen vényköteles gyógyszer, hány százalékkal?

Csak azért kérdezem, mert egy halomnyi gyógyszert kell kiváltsak másnak és nem tudom mennyi pénz legyen majd nálam.



2020. jún. 5. 21:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Vagy ez nem a recepttől olcsóbb?

Mert emlékszem multkor egy azt hiszem 2 ezres gyógyszert kellett kiváltanom és fizettem 450 körül.

Ezek szerint a személy valamilyen támogatásra jogosult?

(Volt közgyógya is, csak lejárt egy jó ideje, de már folyamatban van)

2020. jún. 5. 22:13
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy forinttal sem lesz olcsóbb, mert nem adható támogatásra (látod a linkelt weboldalon a sok kis piros X-et gondolom).


Ez a gyógyszer például adható támogatással:

[link]


Nekem úgy van, hogy ha a szakorvos írja fel, akkor csak 10%-ot kell kifizetni, ugyanígy ha a háziorvos írja fel a szakorvosi javaslat alapján. De egyszer szakorvosi javaslat nélkül írta fel a háziorvos, akkor a teljes árat ki kellett fizetnem.


Nem ismerem a szabályokat, ezt a tapasztalataim alapján írom, meg hogy mit szoktak bejelölni a recepten.

2020. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sokféle támogatás van, a legkevesebb a háziorvos által írhatóakon, legtöbb a szakorvosi vényeken. Utóbbinál is több sáv van, pl. 100%-os támogatás, ahol csak dobozdíjat kell fizetni (300 ft, vagy akár kevesebb).
2020. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazából az összes gyógyszer szakorvos által lett írva a legutóbbi leletre, mint javasolt terápia.

Mindenféle gyógyszer van benne, cukor, vérnyomás, koszorúérre, szívre, érre stb.


Bár egy szájsebész ismerőssel íratjuk fel, mert a háziorvoshoz nehezebb eljutni távolság miatt.

Azt hittem egy egységesen jár receptre kedvezmény, mert legutóbb vettem 3-4 gyógyszert ugyanígy ezek közül, és a töredékét fizettem mint amit a netről lenéztem, mint fogyasztói ár.

2020. jún. 5. 22:33
 5/14 anonim ***** válasza:

A recepten azt nézd, ami a "Jogcímek" sávban van beixelve.

"Eü. kiemelt" a legnagyobb támogatású, tehát neked azért kell a legkevesebbet fizetned.

2020. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát uhm, megnéztem és a Normatív van beixelve. Viszont szerintem eddig is így írta meg az ismerős a receptet.

De gondolom a TAJ ezt felülírja ha beütik a gépbe, és ezért fizethettem jóval kevesebbet, nem?

2020. jún. 5. 23:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Így látatlanba nem tudom megmondani, de pl. olyan is van, hogy egy receptre írt gyógyszer hiánycikk és a helyettesítő készítmény sokkal drágább.

Az OEP honlapján minden hónapban frissülnek a táblázatok, amik az aktuális (támogatott) árakat tartalmazzák, de elég bonyolult eligazodni rajta laikusnak.

A Házipatika oldal egyszerűbb és az is megfelel erre a célra.

2020. jún. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 MancsWolf ***** válasza:

Kérdező. Szakorvos és szakorvosi javaslatra háziorvos jogosult csak 90% os (EÜ. Emelt ) támogatottságú gyógyszert felírni. Mivel ti szájsebész által irattátok fel, jóval drágább lesz. Ő hiába kattint TAJ szám alapján. Nem látja (nem láthatja) a javaslat naplószámát ami kell az emelt támogatáshoz. Így csak a drága normatív támogatás maradt.


Egyszerűbb lett volna ha már gond a távolság, e receptet feliratni háziorvossal/szakotvossal. Azt is bárki kiválthatja még.

2020. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hetek óta így váltjuk ki, és mindig a töredéke lett kifizetve.. 🤷‍♂️

De majd na úgyis meglátom.

2020. jún. 6. 10:59
 10/14 MancsWolf ***** válasza:
Normatív támogatás is támogatás, persze olcsóbb jóval, de szakorvos vagy háziorvos szakorvosi javaslattal tudja a legmagasabb támogatással kiírni. Ezt célszerű ezt a csatornát használni. Mondok egy saját példát. Egyik Aszthma gyógyszerem teljes ára 9900Ft. Ha simán bármelyik orvos írja fel normatív támogatással 5990Ft, ha szakorvos vagy a háziorvosom (van javaslat nála) akkor 990Ft. Nem mindegy.
2020. jún. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!