Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Recepttel mennyivel olcsóbb...

Recepttel mennyivel olcsóbb egy gyógyszer mint a feltüntetett fogyasztói ár?

Figyelt kérdés

Itt egy példa:

[link]


Lent írja, hogy az ajánlott fogyasztói ár nagyjából 2500 forint. De ha recepttel váltja ki valaki, akkor mégsem annyi, hanem jóval olcsóbb.

Recepttel mennyivel olcsóbb egy bármilyen vényköteles gyógyszer, hány százalékkal?

Csak azért kérdezem, mert egy halomnyi gyógyszert kell kiváltsak másnak és nem tudom mennyi pénz legyen majd nálam.



2020. jún. 5. 21:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Oh értem, köszi :)

Akkor legközelebb inkább háziorvos által íratjuk ki. De hátha addigra megjön a közgyógya is..

2020. jún. 6. 18:10
 12/14 bensdorp ***** válasza:

A támogatàs mértéke függ a betegség típusától, súlyosságától, a gyógyszer egyediségétől is.

Ahogy előttem már írták: szakorvosi javaslat alapján csak háziorvos rendelhet emelt támogatással gyógyszert, màs orvos csak normatívon.

Vannak gyógyszerek, amiken nincs is támogatás, de vénykötelesek.

Ami pedig még fontos lehet: közgyógy mellé is kell a szakorvosi javaslat és a háziorvos ahhoz, hogy a kisebb térítési díj vonódjon le a keretből, és kitartson a következő feltöltésig.

2020. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ha inzulinra van szakorvosi javaslat, de közgyógy (még) nincs, akkor az úgy mennyibe kerül, tudja valaki?

Mert jelenleg azt hiszem 13 ezer a Xultophy, és nen tudom hogy a háziorvosnál megnézték-e a javaslatot hozzá és azért ennyi-e, vagy amúgy magasabb lenne.

2020. júl. 31. 12:59
 14/14 anonim ***** válasza:

70%-os (emelt) támogatással az ára 12094 ft.

Támogatás nélkül a teljes ár 40315 ft lenne.

2020. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!