Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Benőtt köröm műtét másik...

Benőtt köröm műtét másik városban?

Figyelt kérdés

Benőtt a körmöm sajnos már nem először.. A lakóhelyemen (Várpalota) lévő korházban már 2x megműtöttek, de a másodiknál már alig akarták megcsinálni, el akartak küldeni Siófokra lézeres műtétre, de végül megműtöttek.

Most megint benőtt és SOS-ben meg kellene műteni, viszont már el sem merek menni, mert biztos hogy nem csinálnák meg és nem szeretnék heteket várni a Siófoki időpontra.

Arra gondoltam ha a Veszprémi kórházba mennék sebészetre, ott megcsinálnák tb-re a műtét, attólfüggetlenül, hogy nem ottlakom?



2020. jún. 7. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

telefonálj oda és kérdezd meg,hogy elvállalnak e

egyébként ha veszel egy körömvágó készletet abban van egy kis fém spatula amivel alá tudsz nyúlni a benőtt körömnek és azt már ollóval utána ki tudod vágni szóval megérne rá befektetni

Nekem is állandóan benő a körmöm de mióta a készletet használom megoldom a kórház helyett ahol csak injekcióznak meg felvágják véresre a lábam ujját

2020. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a sebészeti eltávolításával, hogy mindig újra ki fig nőni a körmöd azon a részen, ahol benő.

Én is így voltam, majd muszáj volt elmennem lézeres műtétre, hogy ne nőjön be többször. Itt elpusztítják a co2 lézerrel azokat a sejteket, amelyek a köröm növekedéséért felelősek, így nem fog újra kinőni a köröm a rossz részen. Szerintem ez jobban megéri mindenféleképpen, hisz csak egyszer kell elmenni. Kb 20 perc alatt megvan az egész, érzéstelenítenek, nem fáj. Nekem 1 éve volt a műtét, azóta tökéletes a lábamon a köröm, már lassan a műtét nyoma sem látszik.

2020. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy kicsit eltér a témától, amit írni fogok. Nekem fél tucat ilyen Benőke műtétem volt. Aztán az egyik sebész megtanított rá, hogyan kell kivágni a körmöt, plusz találtam hozzá megfelelő szerszámot is. Azóta egy körömbenövésem sem volt, immáron több, mint tíz éve. Amint érzem, hogy nyomja a karom a húsomat, előveszem a célszerszámot, és kivágom. Neked is javaslom ennek elsajátítását, akár segítséggel.
2020. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!