Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek ha június 20-val...

Szerintetek ha június 20-val tényleg kimondják a különleges jogrend végét, akkor az egészségügyi ellátás is teljes mértékben visszaáll?

Figyelt kérdés
Május 4-vel egyes ellátások újraindultak, majd 2 hét múlva ismét bővült, és elvileg most már pl. simán lehetne menni háziorvoshoz időpontra, de még most is van, aki csak kirívóan sürgős eseteket fogad, (65 év alatti is) és kb. semmi változás nincs, a május 4-i előtti állapothoz képest. Csak érdekel a dolog, hogy Ti erről mit gondoltok, nem én szorulok ellátásra, csak elgondolkodtató ez a dolog, ha pl. megnézzük, hogy már kb. most is mindenhova lehet menni, a moziktól kezdve, a strandokig minden kinyit, de pl. eü. ellátást normálisan még ki tudja meddig nem vehetünk igénybe...

2020. jún. 7. 20:17
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, akkorra már mindennek újra kell indulnia, de azért várjuk meg az erről szóló közleményt, hogy milyen feltételek lesznek. Azért egy egészségügyi ellátó helyen teljesen más lenni, mint pl. egy moziban.
2020. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Eü dolgozó vagyok. Nálunk lezártak két osztályt és még mindig semmi hír arról, hogy mikor is szeretnék "visszaadni" az ágyakat. Így pedig - hiába lehet elvileg egy rakás műtétet és beavatkozást megcsinálni- nem tudjuk, mivel nincs hova fektetni a beteget.

Arról már szót sem ejtek, hogy továbbra is érvényben van a j ő gszabaly, miszerint eü dolgozó nem mehet külföldre, és még arról sincs tájékoztatás, hogy ezt mikor szándékozzák megszüntetni. Mert hogy ez sem indokolt.

2020. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Hát igen, más lenni egy eü. intézményben, mint egy moziban, persze. Nyilván kockázatosabb is, de ugyanakkor kicsit fontosabb is, és a mindennapi eletben elengedhetetlenebb lehet, hogy adott esetben az ember segítseget kapjon ha szükseges ,-nem csak pillanatnyilag nagyon sürgős esetekben, mint, hogy szórakozni, meg strandra, moziba tudjon menni, szerintem.
2020. jún. 7. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sem fog visszállni. Több hónapja várok egy egyszerű műtétre, de még nyoma sincs annak se, hogy bejegyeznének.
2020. jún. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Talán mert nem az egyszerű műtétekkel kezdik a nyitást, hanem a sürgősebbekkel.
2020. jún. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tegnap jött ugye a hír, hogy hétfőtől jön az utolsó, 4. lépcsője az újaindításnak, azonban van egy pár kérdés, ami számomra még mindig megválaszolatlan maradt ezzel kapcsolatban, vagy lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű... 1, Az rendben, hogy a szakrendelésekre továbbra is csak időponttal lehet menni, de igaz ez a háziorvosra is?-mert odáig rendben, hogy már nem csak óránként 4 beteget lehet ellátni...


2, Ha pl. valakinek léguti tünetei vannak, továbbra sem mehet háziorvoshoz ezzel?


3, Illetve még egy, a táppénzes és egyéb igazolásokat továbbra is elektronikusan kell intézni?


Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, és elsiklottam részletek felett, de ezek a kérdések megfordultak a fejemben.

2020. jún. 13. 12:08
 7/8 A kérdező kommentje:
És hátha valaki szemfülesebb/ jártasabb ebben, mint én.
2020. jún. 13. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy már elláthatnak négynél többet is, de továbbra is telefonon kell bejelentkezni. A telefonban majd elmondod, hogy légúti tüneteid vannak, erre előkapja a covidos kérdőívet, és kikérdez, hogy kiderüljön, valószínűsíthető-e, hogy vírusos vagy, aztán majd a válaszaid alapján megmondja, hogy hogyan tovább. Szerintem ez lesz a menetrend.
2020. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!