Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vény nélküli gyógyszereket...

A vény nélküli gyógyszereket miért nem lehet úgy megvásárolni, mint pl. az élelmiszereket a polcról?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy ne az asszisztenstől kelljen kikérni a gyógyszertárban, hanem lenne ott egy külön rész, ahol ezek a gyógyszerek vannak és mindenki szabadon kivehetné és úgy menne fizetni?

Természetesen a vényköteles gyógyszerekre ez nem vonatkozna.



2020. jún. 9. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert drágák és könnyű ellopni.
2020. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor a drogériákban miért van minden “szabadon”?
2020. jún. 9. 12:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes országokban lehet, pl. Angliában a helyi "DM" (nem ez a neve, de hasonló bolt) a vény nélküli gyógyszereket simán a polcon tartja.


Szóval lehetni lehetne, csak a magyar szabályozás semmiféle gyógyszernek minősülő készítményt nem enged így árusítani.

2020. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert így tudsz tanácsot kérni a gyógyszertárostól. Ami szerintem hasznos nagyon. Pl. én szemcseppet kerestem. Ezerféle van vény nélkül is. De nem mindegyik ugyanarra jó. Elmondtam, mire szeretném, és olyanokat ajánlott.
2020. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy ha szeretnél venni 3 különféle gyógyszert, amik esetleg ütik egymást, vagy éppen ellenkezőleg, az azonos hatóanyag tartalom miatt túladagolhatod, akkor az asszisztens ezt elmondja neked, amikor kéred őket. pl. megfázásra veszel lázcsillapítót, italport, meg szopogatós tablettát, mind a háromban van paracetamol, akkor annak nem örül a májad annyira.
2020. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha interneten rendelek össze mindent? Ott nem szól senki és kedvemre válogathatok. Nem a válaszokat szólom le ezzel, csak tényleg nem értem a logikáját ennek a dolognak..:D
2020. jún. 9. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6: Ez a rendszer itthon. Nyilván próbálnak haladni a korral, így már van internetes vásárlási lehetőség is, ahol ez a tanácsadás nem működik úgy, ahogy élőben. De ettől még nem kell megszüntetni a gyógyszertárakat. Én szívesebben megyek gyógyszertárba, mert ott tudok kérdezni.
2020. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
pl a benuban vannak polcok, amiket elérhetsz, középen, onnan szerintem le is lehet venni, vagy minek van ott? kosár mondjuk nincs
2020. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én is voltam olyan gyógyszertárban, ahol vannak polcok középen. És azokkal nem is kell odamenni a pultokhoz, hanem külön pénztár van, ahol lehet fizetni. Talán tavaly ősszel/télen volt ez, amikor először láttam. Szerintem nemrég vezették be, mert volt ott egy hölgy, aki segített, hogy mit lehet ott megtalálni és mit nem. Úgyhogy lehet, hogy nálunk is majd afelé mennek, hogy amit lehet, azt kb. mint az abc-ben vedd le a polcról. De nyilván nem lehet egyik napról a másikra mindent megváltoztatni.
2020. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

5-ös

Meg arról a 10-ről elmondja, hogy üti, amikről nem is tudja, hogy szedi?

2020. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!