Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudom javítani a rossz...

Hogyan tudom javítani a rossz testtartásom?

Figyelt kérdés
Amióta a világ a világ borzasztó testtartásom volt hosszú vékony testalkatomból adódóan,de sosem gondoltam volna,hogy komolyabb következménye lehet.Nagyjából pár hete elkezdtem érezni,hogy a csuklyásizom-nyakizmoknál fáj egy kicsit,egy enyhe migrén szerű fejfájast és azt a bizonytalanság szerű szédülést.Tudtok mondani olyan gyakorlatokat,amelyekkel ezek a tünetek elmúlnak?Illetve nagyjából mennyi idő alatt várható javulás?Van tartasjavító hevederem is,az ér valamit?18/F 55kg 182cm

2020. jún. 15. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem eleinte fájt a hátam a helyes testtartástól. 1-2 hónap után viszont hozzászokott. A csukás izmom ettől függetlenül fáj, arra egy jó masszázs kellene.

Jó hogy most eszedbejutott, mert ebből később gerincproblémáid lehetnek.

2020. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

menj el ortopédiára (sajnos nagyon sokára fogsz időpontot kapni, és kell háziorvostól beutaló). be fog utalni gyógytornára (valószínűleg 10 alkalomra) a helyi SZTK-ban, hasznos gyakorlatokat tudsz ott ellesni, amiket majd otthon is tudsz alkalmazni.

ajánlom az úszást is, főleg most nyáron, diákbérleteket általában olcsóbban lehet váltani, járj legalább heti 2x-3x, ha időd engedi.

tartásodra figyelj oda, helyes ülés és állás technikája.

tapasztalatból beszélek: foglalkozz vele, járj utána, mert később sok bajod lehet belőle. nem túl jó az egészségügyi rendszer ebből a szempontból (említettem fent is), de muszáj utánajárni!

2020. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A köz-"egészségüggyel" csak az idődet és energiádat vesztegeted, szinte semmire sem tudnak megoldást nyújtani, az ortopédia meg egy külön katasztrófa... Tapasztalatból beszélek!


Tőle kérj segítséget, ő valóban tud megoldást a problémádra:

[link]

2020. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
egy 18 évesről beszélünk, akinek valószínűleg nincs saját jövedelme, a családi támogatásról és anyagi helyzetről pedig nem írt semmit. lehet, hogy a közegészségügy az egyetlen járható út a számára jelenleg. ami jobb, mint a semmi.
2020. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tartásjavító program 15ezerért? Bioenergetikai szánsz? 🙂 Így a világ pénzét el lehet költeni. A videó amit belinkelem az 1. válaszban (és még sok ehhez hasonló van fennt) ingyen van.

Amúgy az ingyenes rendelésekre a világon mindenhol sokat kell várni. De gondolom nem annyira sürgős, pár hónap már nem számít mert ha esetleg gerincferdülésed van kérdező azt amúgy sem nem lehet visszafordítani. De abban az esetben ha van valami probléma írhatnak fel kezelést ami nem mellékesen ingyenes.

De ha kiderül hogy nincs semmi akkor a helyes testtartással meg lehet előzni.

2020. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eppen ezert kerdezem,mert nincs kedvem arra varni mire egyaltalan idopontot kapok az sztk-ban,de arra sem,hogy 10ezreket verjek el orankent.Csak nehany gyakorlatra lennek kivancsi amitol ezek megszunthethetoek.Gerincferdulesem,porckorongservem nincsen,utobbit azert megereznem.Eloreesett vallam van,ez lenne a problema,es mintha a nyakam meglenne nyulva.
2020. jún. 15. 20:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Ok. Csak nem mondtad hogy nem akarsz orvoshoz menni. Youtube-on láttam jó videókat gyógytornászoktól. És persze a helyes testtartásról.

És ahogy előttem mondták az úszás Nagyon jó ilyen problémákra.

Még szeretném jegyezni hogy van egy meg előző állapot a gerincsérvnél amúgy ami viszont nem fáj még. Innen még visszafordítható a dolog. Erre is szoktak felírni súlyfürdőt. Nagyon jó dolog. Ugyanezt persze felírhatja maszek orvos is, de a fürdő akkor is ingyenes abban az esetben ha ad beutalót. Csak mondom. De ahoz higy ez legyen te szerintem még fiatal vagy.

2020. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ortopédiára menj el, egyrészt tudni kellene mi miatt rossz a tartásod, másrészt az úszás mindenképpen hasznos.
2020. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
úgy gondolom kaptál elég korrekt válaszokat, a hozzáállásod mégis tipikus: jó lesz majd valami itthoni torna. nem, nem lesz jó. rá kell szánni az időt és/vagy a pénzt. az egészségedről beszélünk, nem egy telefonról.
2020. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van egy másik problémám,ami nincs ezzel összefüggésben(a szememről van szó)először azt szeretném megoldani,de elgondolkodtam és lehet,hogy érdemes tényleg orvoshoz menni.Szóval a szemem után mindenképp elmegyek.
2020. jún. 16. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!