Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kapják a gyerekek...

Miért kapják a gyerekek felkarba, a felnőttek fenékbe/derékba az injekciót?

Figyelt kérdés
Nyilván sok minden függvénye, de általában a csecsemők combba, majd felkarba kapják a szurit, a gyerekek, tinik felkarba, a nagyobb tinik, felnőttek fenéktájékba. Miért van ez így?
2020. jún. 28. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pont kicsi koromban kaptam a fenekembe, azóta soha.
2020. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából nincs semmi előírás, csak ahány orvos annyiképp adja be.
2020. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyes védőoltások mennek karba, többnyire azok, amiket bőr alá adnak.

Ami izomba megy, azt még combba, vagy csípőbe.

2020. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az általában szó azt jelenti, hogy nyilván van sok kivétel és ahány ház (vagy orvos, betegség, akármi) annyi szokás, de Magyarországon általában, tehát a legtöbb esetben, úgy van, ahogy fentebb írtam. Pici babák combba, később karba, felnőttként fenékbe. A védőoltásoknál is, a legtöbb betegség esetén kapott injekciónál is ez az általános. Csak az okát nem értem.
2020. jún. 28. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy minden védőoltásnál meg van határozva, hogy azt éppen melyik testrészbe kell beadni. Én “nagyobb tini” vagyok, de az elmúlt időbe nem kaptam se combba, se fenékbe oltást, egyszer kaptam felkarba.
2020. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!