Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánrendelőben az orvosok...

Magánrendelőben az orvosok jobban, körültekintőbben látnak el, mint az államiban?

Figyelt kérdés
Mert pontosan ugyanazok az orvosok rendelnek a magánban, mint az államiban. Vagy inkább csak annyiból jobb, hogy hamarabb lehet eljutni az orvoshoz meg esetleg jobb a felszerelés?
2020. júl. 2. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen jól látod.

Mindkét helyen gondosan és lelkiismeretesen ellátnak, a különbség a körülményekben, lehetőségekben, és főleg a várakozási időkben van.

2020. júl. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"gondosan és lelkiismeretesen"

Ezzel azért tudnék vitatkozni :D De egyébként találkoztam már jóval, rosszal is, mind államiban mind magánban.

2020. júl. 2. 23:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En azt tapasztalom, hogy aki magánban rendes és alapos az ugyanolyan az állami rendelesen is, nyilván maganban sokszor jobb körülmények vannak (nem mindig.) De volt aki maganban is egy bunkó és két perc alatt mar ki is rak a rendelobol.
2020. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ugyanaz minden, az orvos is, max. a környezet, több idő jut a betegre, nyugodtabbak, emiatt lehet jobb az ellátás, de ez nem mindig egyértelmű,ha a doki eleve bunkó, akkor mindegy. Ellátásra ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindkettőre.
2020. júl. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a pénzedért sem kapsz sokszor megfelelő ellátást és figyelmet. Ez az én tapasztalatom. Ugyanakkor tb ellátásban nagyon ritkán de volt szerencsém normális orvoshoz.
2020. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok és én is dolgozok állami és magán ellátásban is és ismerek több szakterületről kollégákat, akik szintén mindkettőben tolják.

Jól írják a fentebbi válaszolók, hogy a fő különbség az időben (hamarabb van vizsgálat/lelet, magára a betegre is több idő jut, többet tud kérdezni) és a körülményekben keresendő.


De ahogy megfigyeltem, minden munkában (legyen orvos, könyvelő vagy hidegburkoló) vannak olyanok, akik mindig lelkiismeretesen elvégzik a munkát, míg mások a "jó lesz az úgy" felfogásban élik mindennapjaikat.

Ebből következik, hogy aki államiban csak összecsapja a munkát, az magánban is így fog tenni (ugyanúgy, ahogy az a szaki, amelyik a céges építkezésen is csak kókányol, az fusiban is kókányolni fog).


Csak orvosi területen az a bökkenő, hogy a beteg kb. semmiből sem tudja megítélni, hogy az adott orvos jó-e. Ha egy kókány kedvesen, empatikusan, magabiztosan és határozottan közli a hibás diagnózist, majd a hibás terápiát, a beteg elhiszi, hogy jó orvos. Ha viszont egy tényleg profi azt mondja, hogy "valószínűleg ez lesz a baj, de felmerül még ez is, az is, de akár amaz is lehet, kellene még pár vizsgálat", akkor a beteg őt egy hozzá nem értőnek hiszi a bizonytalankodás miatt, aki csak a pénre megy, ezért kér további vizsgálatokat.

De sebészi területeken is, ha szép a bőröltés és a kókány azt mondta, hogy minden OK volt, akkor repül is a vastag hálapénz, miközben a valóságban az anesztes vért húgyozott, hogy ne haljon meg az asztalon a beteg, pár bélbe is sikerült belevágni, a tumorból is bent maradt egy kicsi, de ezeket a beteg nem látja...

2020. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!