Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az emberek miért sajnálják a...

Az emberek miért sajnálják a pénzt ennyire a saját egészségükre?

Figyelt kérdés
Nem arról beszélek, aki munkanélküli vagy kisnyugdíjas, vagy hitelei vannak és eleve kevés pénze van. Hanem még azok is sajnálják, akiknek pedig lenne rá. Ismerősöm is a megunt konyhabútort 2 év után lecseréli többszáz ezer forintért, de nem hajlandó rá, hogy kifizessen 35 ezer forintot egy sürgős MR vizsgálatért, inkább vár hónapokat, hogy bejusson államilag finanszírozottra, miközben kockáztatja a saját egészségét. Sokan inkább szenvednek egy fogfájással, minthogy elmennének fogorvoshoz, miközben ki tudnák fizetni a kezelést. Csak akkor mennek el, amikor már a falat kaparják. Sajnos rengeteg ilyen ismerősöm van, elég általános jelenség.

2020. júl. 3. 22:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak egy példa a közelmúltból. Nekem és az egyik legjobb haveromnak pár hónap különbséggel jött ki a porckorongsérvünk. Iszonyatos fájdalmaink voltak mindkettőnknek, amikor kijött. Én mentem a magánba, azonnal kaptam injekciót, amitől pár nap múlva tudtam létezni, és elkezdtem a gyógytornát, azóta sem jöttek vissza a panaszok. A haverom több mint kétszer annyit keres mint én, mégis államiba ment, nem tudtam rábeszélni a magánra. Hosszú heteket várt MR-vizsgálatra, majd reumatológusra, akitől nem is kapott semmilyen injekciót, aztán az állami gyógytornászra. És így ő 2,5 hónapra táppénzre került, míg én egyetlen napra sem.
2020. júl. 3. 22:32
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Én csak magamról tudok nyilatkozni, nem félek annyira a haláltól, mert nem különösebben jó az életem. Fogorvostól rettegek, el kell jutni addig a fájdalomig amíg már túlnő a rettegésen. A diagnózistól is félek, mi van ha valami komoly betegség derül ki?


Aztán van, aki nem bízik az orvosokban, hisz annyi rosszat hallani, még magánokról is...

2020. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Attól én is félek, hogy találnak valami gyógyíthatatlant. Viszont nem mindenre igaz ez, például a szívbetegségeket ma már elég jól tudják kezelni, családban elég gyakori, jól ismerem. Aki elmegy (egy jó!) kardiológushoz, szedi a gyógyszert, követi a tanácsokat, és ne adj Isten bevállalja az esetlegesen szükséges műtétet, annak elég jó esélyei vannak a panaszmentességre. Ja és szívrák nem létezik, ezen sem kell aggódni!

Hasonló a cukorbetegség, ami szintén jól kezelhető. Ezeket a vizsgálatokat nem érdemes halogatni.

2020. júl. 3. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak sürgős esetekben megyek orvoshoz, kissebb betegségeknél nem szoktam, mint például megfázás, nátha, vagy egyebek. Bár, hála a jó égnek nem vagyok beteges fajta.

Mondjuk a porckorongsérv már szerintem is az ellátást igénylő állapotok között van.

Javarészt szerintem ez az egészségnevelés miatt van, ki mit tapasztal otthon, vagy az iskolában gyerekként.

Vannak akik minden apróbb panasszal orvoshoz fordulnak, és vannak akik akkor ha már kibírhatatlan a fájdalom, vagy még akkor sem.

2020. júl. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos manapság az emberek csak azért járnak orvoshoz, hogy megszüntessék a panaszaikat, pedig fontos lenne, hogy az egézségük megőrzése érdekében is menjenek. Szerintem az emberek félnek az orvosoktól és attól amit mondani fognak, plusz szeretik megőrizni a tudatot, hogy kibírják segítség nélkül.
2020. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak az orvosra sajnálják a pénzt, de az betegség kialakulásának a megelőzésére

és az egészség megőrzésére is. Az sem olcsó mulatság. Én is sok olyan embert ismerek, akik inkább költenek mindenféle látványos dologra: szép ház, szép kocsi, szép ruha, szép nyaralás, viszont a legolcsóbb mocsok kajákat veszik meg. Nem szednek vitaminokat, mert azzal nem lehet dicsekedni a szomszédnak, meg a rokonoknak. Inkább csapvizet isznak, mint hogy vegyenek egy víztisztítót a mobiltelefonjuk árának negyedéért.


Ha az minőségi táplálkozás is státusz szimbólum lenne, akkor sokkal egészségesebbek lennének az emberek.

2020. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!